Zaznacz stronę

1. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy na modlitwę Drogą Światła. Nabożeństwo to będziemy odprawiać w każdą niedzielę aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Od niedzieli, 17 maja, zmienia się limit osób w kościołach – w tej chwili będzie to jedna osoba na 10 m2. W naszym niewielkim kościele oznacza to, że – licząc wnętrze razem z przedsionkiem – możemy zmieścić w sumie 50 osób. Cały czas prosimy, żeby siadać wyłącznie na miejscach oznaczonych białymi kartkami.

3. Parafian, których intencja jest odprawiana, prosimy o wcześniejszy telefon do parafii z informacją, ile osób zamierza przyjść oraz o przyjście na Mszę z wyprzedzeniem, żebyśmy mogli zarezerwować dla nich miejsca.

4. Ci, którzy uczestniczyli we Mszy przez internet czy w telewizji, korzystając z dyspensy Księdza Biskupa, będą mieli okazję przyjąć Komunię Świętą przychodząc do kościoła w niedzielę między 14:00 a 15:30.

5. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe będą się odbywały codziennie o godz. 17:30. Z kolei po Mszy Świętej o godz. 8:00 modlimy się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny.

6. W poniedziałek, 18 maja, przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Powierzajmy jego modlitewnemu wstawiennictwu naszą Ojczyznę – szczególnie w obecnym trudnym czasie.

7. W najbliższą środę, 20 maja, o 8:00 rano będzie odprawiona comiesięczna Msza w intencji seniorów naszej parafii. Choć wciąż jeszcze nie będzie możliwe wspólne spotkanie po Mszy, zapraszamy przynajmniej do wspólnej modlitwy.

8. Tego samego dnia, we środę wieczorem, wznawiamy seminarium dla par małżeńskich „Furtka Pokory” oraz warsztaty dla singli według programu „Otwarci na miłość”. Msza Święta dla uczestników będzie odprawiona o godz. 19:00. Niestety, nie ma możliwości, żeby zagrał zespół NIE-TYLKO-KATHARSIS. Spodziewamy się, że na Mszę Świętą przyjdą przede wszystkim pary małżeńskie, ponieważ dla nich właśnie będzie spotkanie po Mszy. Natomiast singli zapraszamy do wysłuchania na Youtube konferencji ks. Marka Dziewieckiego zatytułowanej „Dla wychodzących z samotności”. Najbliższe spotkanie dla singli w kościele będzie 5 czerwca (czwartek) od godz. 18:30.

9. Dzieci, które będą obchodzić w tym roku rocznicę swojej Pierwszej Komunii zapraszamy do udziału przez internet we Mszy w ich intencji – w przyszłą niedzielę, 24 maja, o 11:00 – a następnie do przystąpienia do Komunii po południu między 14:00 a 15:30.

10. Na stronie internetowej naszej parafii zostały umieszczone nowe informacje dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych – prosimy się z nimi zapoznać.

11. Słyszymy, że wiele osób spodziewa się, iż przyjdzie im szukać nowej pracy. Żeby pomóc w znalezieniu dobrej pracy, organizujemy bezpłatny warsztat on-line o tym, jak dobrze napisać CV i jak się prezentować na rozmowie kwalifikacyjnej. Tytuł warsztatu: POSZUKIWACZE PEREŁ. Poprowadzi go specjalista ds. szkoleń z doświadczeniem w branży rekrutacyjnej dla dużych firm handlowych. Szczegóły i zapisy na stronach internetowych naszej parafii.

12. Szkoła Podstawowa nr 36 w Bytomiu, mieszcząca się na terenie naszej parafii, zaprasza przyszłych pierwszoklasistów do zapoznania się ze swoją ofertą. Otwarte będą klasy: językowa, ogólnosportowa i artystyczna. Rekrutacja on-line odbywa się poprzez stronę internetową https://sp36.bytom.pl/rekrutacja-2/

Skip to content