Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy w sumie 8489 zł. Dziękujemy  za wszelkie złożone ofiary.
 1. Dziś po każdej Mszy zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przygotowały ciasta. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby pomagać w kawiarence. Można się zgłaszać do osób, które w niej dyżurują.
 1. W każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła – o godz. 17:00.
 1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Grupa Seniorów zaprasza na majówkę przy krzyżu w Parku Kachla we środę o godz. 19:00. Natomiast po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 1. W najbliższych dniach obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, jezuity, męczennika i patrona Polski. W Diecezji Gliwickiej, do której należymy, obchód tego święta przeniesiony jest na środę, 17 maja – ze względu na to, że 16 maja w naszej diecezji obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gliwicach. Zapraszamy zatem we środę na Eucharystię, aby powierzyć św. Andrzejowi naszą Ojczyznę.
 1. W przyszłą niedzielę, 21 maja, dzieci z naszej parafii przyjmą swoją Pierwszą Komunię. Z tego powodu zmienią się godziny niektórych Mszy Świętych. Msze pierwszokomunijne będą o godz. 9:30 i 11:30. Prosimy, aby podczas tych Mszy zostawić miejsca siedzące wyłącznie dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych i dla zaproszonych gości. Natomiast Msza, która zwykle odprawiana jest o 12:30, ze względu na uroczystości komunijne będzie przesunięta na godz. 13:30.
 1. W sobotę, 27 maja – w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – zapraszamy na Bytomską Modlitwę o Ducha Świętego. Będzie ona miała miejsce w dolnym kościele parafii św. Jacka; początek – o godz. 20.00. W programie: konferencja ks. Wojciecha Maciążka, rektora seminarium w Opolu, modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego, okazja do spowiedzi oraz modlitwy wstawienniczej oraz Eucharystia.
 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się 3 czerwca. Koszt – 40 zł. Zapisy – u pana Tomka i u pani Bogusi w zakrystii.
 1. Parafian, którzy chcieliby pomóc przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 1. Tegoroczny Festyn Parafialny planujemy na 17 września. Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy jego przygotowaniu jako wolontariusze, żeby zgłaszać się do zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Agnieszka Kukułowicz, Kazimierz Nocuń, Andrzej Lasota, Władysława Czuch i Marian Scholz. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content