Po wprowadzeniu przez rząd nowych ograniczeń Biskup Gliwicki wydał kolejny dekret. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy wynikające z nich ustalenia dotyczące naszej parafii. Przypominamy najważniejsze z nich:

1. Co najmniej do Wielkanocy Msze Święte nadal będą się odbywały bez udziału wiernych. Będzie to zatem dotyczyło również obchodów Wielkiego Tygodnia. Więcej informacji na temat Wielkiego Tygodnia można znaleźć na naszej stronie internetowej.

2. Poprzez naszą stronę internetową można korzystać nie tylko z transmisji wszystkich odprawianych u nas Mszy Świętych, ale również codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wieczornej modlitwy rodzinnej o 20:00 i wspólnego różańca o 20:30. Szczegółową listę wszystkich transmisji można znaleźć na stronie parafii.

3. Nie ma obowiązku skorzystania z sakramentu pokuty w okresie poprzedzającym święta Wielkiej Nocy. Nie będzie organizowana spowiedź pierwszopiątkowa ani przedświąteczna. Jednak jeśli ktoś miałby potrzebę skorzystać ze spowiedzi, może się na nią umówić telefonicznie, dzwoniąc pod numer 797 907 850.

4. We środę, 1 kwietnia, nie będzie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Również wszystkie inne spotkania przy parafii są nadal zawieszone.

5. Do odwołania nie będzie regularnych odwiedzin chorych z sakramentami – nie będzie zatem comiesięcznych wizyt 2 kwietnia, w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Ksiądz przyjdzie na wezwanie wyłącznie do osoby w niebezpieczeństwie śmierci.

6. Zachęcaliśmy co miesiąc, żeby w Pierwszy Piątek Miesiąca przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Tym razem możliwe to będzie wyłącznie poprzez Komunię Duchową. Zapraszamy natomiast dzieci na internetową transmisję dodatkowej Mszy pierwszopiątkowej o 16:30. O 17:30 będzie transmitowana Droga Krzyżowa.

7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca, 4 kwietnia, zapraszamy na internetową transmisję Mszy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi – o godz. 9:00. Po Mszy jak zwykle będzie zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, modlitwa różańcowa i rozważanie.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie przekazali ofiary na bieżące utrzymanie naszego kościoła – poprzez przelewy na konto parafii, do skarbonki w przedsionku kościoła czy w jakikolwiek inny sposób.

9. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej. Prosimy o przekazanie ich wszystkim tym, którzy nie korzystają z internetu.

Wspierajmy się nawzajem modlitwą i praktyczną pomocą na codzień.

Skip to content