1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00, oraz po południu o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i o 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

2. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.

3. W najbliższy czwartek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu matki oczekujące narodzin dziecka mogą przyjąć specjalne błogosławieństwo.

4. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie w czwartek, 25 marca, od godz. 16:30 w salce „kwadratowej” na piętrze – wejście przez przedsionek kościoła.

5. Osoby cierpiące na różne choroby, szczególnie przewlekłe, oraz starsze wiekiem będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych w kościele, w najbliższy piątek, 26 marca, po porannej Drodze Krzyżowej, czyli około godz. 9:00.

6. Co roku w wielu miejscach w Polsce i na świecie organizowane są Ekstremalne Drogi Krzyżowe. To rodzaj długiej nocnej, samotnej pielgrzymki. W tym roku po raz pierwszy taka Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii. Msza Święta na jej rozpoczęcie odbędzie się 26 marca o godz. 20:10. Więcej informacji – na stronie internetowej i facebook’u.

7. Przygotowujemy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.

8. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach odbędzie się obrzęd święcenia palm.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Adam Siudak, Marek Doktorowicz, Henryk Czołgała, Krystyna Niedziałomska, Barbara Pawłowska i Władysława Sudół. W ostatnich dniach zmarł również biskup senior Gerard Kusz oraz pochodzący z naszej parafii Eugeniusz Los, tata naszego współbrata o. Waldemara Losa. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content