Zaznacz stronę
 1. Jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na cele remontowe. Dziękujemy na wszelkie złożone ofiary.
 1. W każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła – o godz. 17:00. Jest to nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej, w którym rozważamy spotkania  z Jezusem Zmartwychwstałym.
 1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 1. W poniedziałek, 8 maja, obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się szczególnie w tym dniu za naszą ojczyznę.
 1. We środę, 10 maja, o godz. 8:00 odbędzie się comiesięczna Msza Święta w intencji Grupy Seniorów. Po Mszy zapraszamy Seniorów na spotkanie do sali pod kościołem.
 1. W najbliższą sobotę, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym. Rozpocznie się ono o 17:15.
 1. Już za tydzień, w niedzielę, 14 maja, spod naszego kościoła wyruszy po raz siódmy Bytomska Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej – Matki Dobrej Drogi – w Gliwicach. Tytuł Maryi pochodzi od nazwy miejscowości Kochawina, z której pochodzi cudowny obraz z jej wizerunkiem – ok. 70 km na południe od Lwowa. Kochawina nazywana była „Częstochową wchodu”. Obraz Matki Bożej jest czczony od 1680 roku. W trakcie II Wojny Światowej został przewieziony do Polski. Przez wstawiennictwo Matki Dobrej Drogi będziemy prosić szczególnie o pokój dla Ukrainy i całego świata. Dla osób, które nie mogą osobiście pójść z pielgrzymką, a które mają w sercu jakąś szczególną intencję, z tyłu kościoła przygotowane są kartki, na których można je wpisać – pątnicy zaniosą te modlitwy do Matki Bożej. Szczegóły pielgrzymki – na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie 3 czerwca. Koszt – 40 zł. Zapisy – u pana Tomka i u pani Bogusi w zakrystii.
 1. 10 września w Markowej (Archidiecezja Przemyska) odbędzie się uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ukrywanie Żydów. Nasze diecezja zbiera zgłoszenia osób chętnych do wyjazdu na beatyfikację. Po szczegóły proszę zwrócić się do o. Proboszcza.
 1. Co jakiś czas zdarza się, że znajdujemy w przedsionku kościoła różne porzucone rzeczy. Prosimy nie robić z kościoła składowiska niepotrzebnych rzeczy – dotyczy to również przedmiotów religijnych takich jak obrazy czy książki. Natomiast jeśli ktoś chciałby zostawić w przedsionku kościoła jakieś plakaty, ulotki lub czasopisma, nie należy tego czynić bez uprzedniej zgody o. Proboszcza.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Kazimierz Krezymon i Teresa Walotka. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content