1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Od 4 maja zmieniają się wynikające z epidemii koronawirusa ograniczenia obowiązujące w kościołach – wracamy do limitu 1 osoby na 15 m2. To oznacza, że w naszym kościele we Mszy lub nabożeństwie będą mogły uczestniczyć 32 osoby.

3. W poniedziałek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. W tym dniu w szczególny sposób módlmy się za naszą ojczyznę. Porządek Mszy Świętych będzie jak w niedziele – włącznie z trzema dodatkowymi Mszami o 7:00, 15:00 i 19:00.

4. We środę, 5 maja, obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich parafianach i duszpasterzach, dla których nasz kościół był i jest szczególnym miejscem spotkania z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem.

5. Najbliższy czwartek, 6 maja, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Na wspólnotową modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość. Jak zwykle w okresie epidemii zamiast odwiedzać chorych z Komunią Świętą w tym dniu, ze względów sanitarnych ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

6. Najbliższy piątek, 7 maja, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.

7. W sobotę, 8 maja, obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się za naszą Ojczyznę przez jego wstawiennictwo.

8. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła po wieczornej Mszy Świętej – ok. godz. 19:00.

9. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

10. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w dniach 31 maja oraz 1 i 2 czerwca br., podczas dodatkowych Mszy o godz. 16:00. Próby do bierzmowania odbędą się 17 i 24 maja o godz. 16:30. Na pierwszej próbie dokonamy podziału na trzy grupy.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Mieczysław Korzeniewski i Danuta Nicieja. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content