Zaznacz stronę
  1. W zeszłą niedzielę na dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej „Przestrzeń Opatrzności” zebranych zostało 7133,56 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
  1. Przez cały Okres Wielkanocny zapraszamy na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej, w którym rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. W naszej parafii Droga Światła odbywa się w każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego o godz. 19:00.
  1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  1. Już jutro w całej Polsce obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, jezuity, męczennika i patrona Polski. W Diecezji Gliwickiej, do której należymy, obchód tego święta przeniesiony jest na wtorek, 17 maja – ze względu na to, że 16 maja w naszej diecezji obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gliwicach. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię, aby powierzyć św. Andrzejowi naszą Ojczyznę.
  1. 18 maja, jak w każdą trzecią środę miesiąca, odprawimy o godz. 18:00 Mszę w intencji par małżeńskich: „Aby małżeństwo udanym było”.
  1. Wciąż trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. W ramach jego obchodów od 25 maja do 1 czerwca do naszej parafii trafią relikwie i ikona św. Ignacego z Loyoli. Szczegółowy program „Tygodnia ze Świętym Ignacym” będzie można znaleźć na plakatach w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
  1. Już za dwa tygodnie, w niedzielę, 29 maja, zapraszamy na Parafialny Dzień Dziecka do naszego ogrodu. Od godz. 8:30 zapraszamy do „kawiarenki pod chmurką” – na kawę, herbatę i domowe wypieki (będzie można zabrać ciasto na wynos). Po Mszy Świętej o godz. 11:00 będą główne atrakcje dla dzieci i rodzin: m.in. grill, gofry, balony, rysowanie kredą, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszych Marianek i Ministrantów.
  1. Dnia 4 czerwca w Częstochowie odbędzie się coroczny zjazd wspólnot „Żywego Różańca”. Z tej okazji wspólnota z naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt – 30 zł. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marian Gągol i Arkadiusz Wiąckowski. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content