Zaznacz stronę

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym po każdej Mszy będzie zbiórka do puszek przeznaczona dla Sióstr Klauzurowych z zakonów kontemplacyjnych.

2. Natomiast dzisiejsza taca – jak w każdą pierwszą niedzielę w miesiącu – przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

3. W poniedziałek, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Dlatego po każdej Mszy w tym dniu będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.

4. We środę, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Dlatego podczas Mszy wieczornej odbędzie się błogosławieństwo chleba ku jej czci.

5. Również we środę odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy najpierw na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej – na spotkanie, które odbędzie się w kościele.

6. W czwartek, 6 lutego, przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu jak zwykle odwiedzimy naszych chorych z Komunią Świętą. Z kolei o godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

7. Najbliższy piątek, 7 lutego, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

8. Żeby małżeństwo było udane, trzeba się modlić przed ślubem oraz po ślubie. Przed ślubem – żeby wyprosić u Boga dobrego współmałżonka, a po ślubie – o umocnienie więzi małżeńskiej i o dobre spełnianie rodzicielskiego powołania. W naszym kościele w tych intencjach będzie odprawiana co miesiąc Msza Święta – w każdą trzecią środę miesiąca o godzinie 19:00. Będą także spotkania z fachowcami w sprawach małżeńskich. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę każdego, kto chce się modlić o udane małżeństwo dla siebie albo dla kogoś bliskiego. Pierwsza taka Msza Święta będzie w środę, 19 lutego.

9. Ostatnio odbyliśmy pielgrzymkę do Cieszyna na Jasełka. Planujemy zorganizować taki wyjazd również w przyszłym roku, szczególnie dla tych dorosłych i dzieci, dla których tym razem zabrakło miejsc. W to samo miejsce pojedziemy na Misterium Męki Pańskiej – w sobotę, 28 marca. Jest to wyjazd niewskazany dla dzieci, a niepełnoletnią młodzież zapraszamy tylko pod opieką swoich rodziców. Natomiast najbliższy parafialny wyjazd będzie na Przeprośną Górkę do Sanktuarium Błogosławieństw i świętego Ojca Pio oraz na Jasną Górę. Planowany jest on na sobotę, 7 marca, po południu. Na obie pielgrzymki można się już zapisywać przez SMS.

Skip to content