Zaznacz stronę

Drodzy Parafianie,
Dekret naszego biskupa związany z epidemią obowiązuje do niedzieli, 29 marca, ale patrząc na sytuację w Polsce, trzeba się spodziewać, że zostanie przedłużony.

1. Jeszcze co najmniej przez najbliższy tydzień nie będziemy odprawiać w naszej parafii Mszy z udziałem wiernych. Cały czas można uczestniczyć w tych Mszach – odprawianych o zwykłych godzinach – za pośrednictwem internetu, korzystając ze strony naszej parafii. Wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Świętej.

2. Codzienne odprawiamy Mszę do Miłosierdzia Bożego – w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

3. Przypominamy, że od poniedziałku do soboty nasz kościół będzie otwarty od 8:30 do 9:30 oraz od 18:30 do 19:30, a w niedzielę – od 14:30 do 15:30 i od 19:00 do 20:00. Będzie można wtedy skorzystać z sakramentu spowiedzi jak również z indywidualnego czasu na modlitwę. Nie może być jednak w kościele więcej niż 50 osób naraz. Na spowiedź można też umawiać się telefonicznie.

4. Codziennie o godz. 20:30 zapraszamy na wspólną internetową modlitwę różańcową w intencji przezwyciężenia epidemii również za pośrednictwem naszej parafialnej strony internetowej.

5. W piątek o 17:30 zapraszamy do wspólnego rozważania stacji Drogi Krzyżowej – również przez internet.

6. Wciąż trwają Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia, które prowadzi o. Proboszcz. W sytuacji, kiedy zostaliśmy zmuszeni do odwołania rekolekcji parafialnych, tym bardziej zachęcamy do korzystania z formy radiowej. Rekolekcji można wysłuchać w każdą środę Wielkiego Postu o 21:00 na falach 96,2 FM oraz przez internet na stronie www.silesia.fm.

7. Kancelaria parafialna będzie zamknięta do odwołania. W pilnych sprawach, np. pogrzebów, prosimy dzwonić pod numer telefonu naszej parafii – 797 907 850. Intencje mszalne również można zgłaszać telefonicznie.

8. Zwróćmy uwaga na naszych sąsiadów, którzy mogą potrzebować naszej pomocy w obliczu epidemii. Zachęcamy wszystkich, żeby zorientowali się w sytuacji osób, które mieszkają w pobliżu siebie. Zapytajcie sąsiadów czy nie potrzeba im zrobić zakupów lub pomóc w inny sposób – szczególnie jeśli wiecie, że mieszkają obok osoby starsze lub mające problemy z poruszaniem się. Osoby, które chciałyby się zgłosić jako wolontariusze, żeby pomagać innym w parafii, prosimy o kontakt telefoniczny – 797 907 850. Można też wykorzystać plakaty proponowane przez Caritas. Ze strony www.caritas.pl/kromkachleba/ możesz pobrać specjalny plakat. Jeśli chcesz pomóc, wydrukuj go, uzupełnij swoimi danymi i powieś informacje na swojej klatce lub drzwiach, aby senior wiedział, że może na Ciebie liczyć.

9. „Gość Niedzielny” wstrzymuje do odwołania kolportaż w parafiach. Będzie nadal do nabycia w kioskach, salonikach prasowych itp. Najbliższy numer będzie również dostępny za darmo w wersji elektronicznej na stronie gosc.pl. Zachęcamy, by wydrukować go dla znanych starszych osób, które nie korzystają z internetu czy urządzeń mobilnych.

10. Prosimy zaglądać na naszą stronę internetową. Kiedy tylko pojawią się jakieś ważne informacje, będziemy je tu umieszczać.

Skip to content