Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na potrzeby Caritas zebraliśmy w sumie 2040,92 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

2. W każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego zapraszamy na Drogę Światła – o godz. 17:00. Jest to nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej, w którym rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym.

3. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie  o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na Godzinki codzienna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie w tym okresie przeniesiona na 7:45.

4. We środę, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i narodowe święto Konstytucji Trzeciego Maja. Porządek Mszy Świętych będzie jak w niedziele: o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00. Zapraszamy w tym dniu na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które będzie miało miejsce w naszej kawiarence. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

5. W poniedziałek i środę – 1 i 3 maja – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Najbliższy czwartek, 4 maja, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.

7. Najbliższy piątek, 5 maja, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Jest to zarazem dzień 95. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie można w ciszy trwać przed Panem Jezusem ofiarowując mu swoją obecność. Jak zwykle rozpocznie się ona po wieczornej Mszy i potrwa do 21:00.

8. Najbliższa sobota, 6 maja, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Przyszła niedziela, 7 maja, to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

10. Już za dwa tygodnie, w niedzielę, 14 maja, spod naszego kościoła wyruszy po raz siódmy Bytomska Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej – Matki Dobrej Drogi – w Gliwicach. Tytuł Maryi pochodzi od nazwy miejscowości Kochawina, z której pochodzi cudowny obraz z jej wizerunkiem – ok. 70 km na południe od Lwowa. Kochawina nazywana była „Częstochową wchodu”. Obraz Matki Bożej jest czczony od 1680 roku. W trakcie II Wojny Światowej został przewieziony do Polski. Przez wstawiennictwo Matki Dobrej Drogi będziemy prosić szczególnie o pokój dla Ukrainy i całego świata. Dla osób, które nie mogą osobiście pójść z pielgrzymką, a które mają w sercu jakąś szczególną intencję, z tyłu kościoła przygotowane są kartki, na których można je wpisać – pątnicy zaniosą te modlitwy do Matki Bożej. Szczegóły pielgrzymki – na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Stefania Marszałek, Dorota Rurańska i Ireneusz Prukop. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content