1. Witamy serdecznie wśród nas ojca Krzysztofa Pietruszkiewicza, który rozpoczął swoją posługę w naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych w jego pracy duszpasterskiej.

2. Dziś przypada pierwsza niedziela w miesiącu – dzień, w którym taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszej parafii również poprzez przelewy na nasze konto bankowe, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Pomagajmy młodym ludziom wokół nas uczyć się otwartości na zaproszenie Pana Boga.

4. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy na rozważania Drogi Światła. Nabożeństwo to będziemy odprawiać w każdą niedzielę aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. Wciąż obowiązuje ograniczenie ilości osób w kościele. U nas jest to 30 osób w środku kościoła i kolejne 2 w przedsionku. Prosimy o współpracę w przestrzeganiu tych zaleceń i o zrozumienie, jeśli nie uda się komuś wejść na Mszę, na którą się wybierał. Ponieważ przy tych ograniczeniach wciąż wielu parafian nie zmieści się w kościele, przypominamy, że nadal jest ważna dyspensa Księdza Biskupa od uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta w kościele i zapraszamy do korzystania z transmisji internetowych Mszy Świętych i nabożeństw w naszej parafii.

6. Parafian, których intencja jest odprawiana, prosimy o wcześniejszy telefon do parafii z informacją, ile osób zamierza przyjść oraz o przyjście na Mszę z wyprzedzeniem, żebyśmy mogli zarezerwować dla nich miejsca.

7. Przez czas trwania ograniczeń będzie w naszej parafii dodatkowa Msza Święta w niedziele – o godz. 7:00.

8. Ci, którzy uczestniczyli we Mszy przez internet czy w telewizji, będą mieli okazję przyjąć Komunię Świętą przychodząc do kościoła w niedzielę między 14:00 a 15:30. Prosimy dbać o to, by cały czas nie było w kościele więcej niż 30 osób naraz.

9. Spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz dodatkowo w niedzielę między 14:00 i 15:30. Spowiedź odbywa się w Sali Okrągłej. Osoby czekające na spowiedź prosimy, żeby stanęły w odpowiedniej odległości od siebie.

10. Przez cały maj zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny – codziennie o godz. 17:30. Przypominamy zarazem, że również na wszelkich nabożeństwach obowiązuje limit 30 osób. W tym roku nie będzie nabożeństw majowych w Parku Kachla.

11. We wtorek, 5 maja, obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich parafianach i duszpasterzach, dla których nasz kościół był i jest szczególnym miejscem spotkania z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem.

12. Najbliższy czwartek, 7 maja, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. Odprawimy w tym dniu Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Z powodu epidemii w dalszym ciągu zawieszone są comiesięczne odwiedziny u chorych z Komunią Świętą.

13. Ponownie jest otwarta kancelaria parafialna, jednak w ograniczonym wymiarze – przez godzinę dziennie: w poniedziałki, środy i piątki – od 11:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki – od 17:00 do 18:00.

14. Ze względu na epidemię tegoroczna Pierwsza Komunia Święta została przeniesiona na czas po wakacjach. Dokładny termin zostanie ustalony w późniejszym czasie. Natomiast dzieci, które będą obchodzić w tym roku rocznicę swojej Pierwszej Komunii zapraszamy do udziału przez internet we Mszy w ich intencji – 24 maja o 12:30 – a następnie do przystąpienia do Komunii po południu między 14:00 a 15:30.

 

Skip to content