Zaznacz stronę

1. Sytuacja zdrowotna we wspólnocie jezuitów wraca do normy. Po zakończeniu kwarantanny nasz kościół zostanie otwarty najpóźniej w piątek, 27 listopada. Jeśli będzie możliwość otwarcia go wcześniej, pojawi się informacja na naszej stronie internetowej: bytom.jezuici.pl. Dziękujemy wszystkim parafianom za okazaną nam troskę i pamięć modlitewną. My sami również pamiętamy w modlitwie o całej parafii, szczególnie o tych, których najbardziej dotknęła trwająca epidemia.

Do końca kwarantanny we Mszach Świętych oraz różańcu wypominkowym za zmarłych będzie można uczestniczyć jedynie poprzez transmisję internetową. Od poniedziałku będziemy już odprawiać wszystkie zaplanowane intencje w kościele.

2. Przypominamy, że cały czas obowiązują ograniczenia ilości wiernych w kościele – 15 m2 na osobę – co oznacza, że po otwarciu naszego kościoła będziemy mogli zmieścić tylko 32 osoby, licząc razem z przedsionkiem. Prosimy zatem pozostawić miejsce w kościele przede wszystkim tym, których intencje będą odprawiane i korzystać w dalszym ciągu z dyspensy księdza biskupa i z transmisji internetowych. Od przyszłej niedzieli – po otwarciu kościoła – pojawią się znowu trzy dodatkowe Msze Święte: o 7:00, 15:00 i 19:00.

3. W najbliższy poniedziałek, 23 listopada, zapraszamy na ostatnią konferencję z serii: „Czy każda Msza św. jest taka sama?”; zacznie się ona o godz. 18:45. Wszystkich konferencji można posłuchać na stronie internetowej naszej parafii.

4. Natomiast w okresie Adwentu zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach w życiu codziennym. Rozmyślania na te rekolekcje będą oparte na Ewangelii z danego dnia. Słowo z dnia będzie nas prowadzić przez ścieżki tegorocznego Adwentu. Spotkania odbywać się będą w kościele w piątki o godz. 18:45. Można będzie w tych spotkaniach uczestniczyć także przez transmisję internetową. Teksty do modlitwy można pobrać także ze strony parafialnej w zakładce „duchowość”. Spotkania rekolekcyjne zastąpią w grudniu odbywające się zwykle w piątki spotkania biblijne.

5. Cały czas modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – codziennie o godz. 17:30. Wciąż można przynosić kartki z wypominkami i składać je w przedsionku kościoła.

6. Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu – naszego wspólnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa oraz na świętowanie Jego narodzin. Począwszy od 30 listopada zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Po pierwszej Mszy roratniej zostaną też rozdane nagrody za udział w konkursie na ręcznie wykonane różańce.

7. Zaraz po zakończeniu kwarantanny będą do nabycia w naszym kościele opłatki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

Skip to content