Zaznacz stronę

1. Ze względu na chorobę ojca proboszcza, u którego stwierdzono koronawirusa, cała wspólnota ojców jezuitów podlega kwarantannie. Również niektórzy inni ojcowie mają problemy ze zdrowiem. Dziękujemy za zapewnienie o modlitwie i wszelkie przekazywane wyrazy wsparcia. Jednocześnie pamiętamy w modlitwie o całej parafii, szczególnie o tych, których na różne sposoby boleśnie dotknęła epidemia.

Do końca kwarantanny kościół będzie zamknięty. W tym okresie w Mszach Świętych oraz różańcu wypominkowym za zmarłych będzie można uczestniczyć jedynie poprzez transmisję internetową. Będziemy jednak odprawiać w kościele tylko jedną intencję o każdej zaplanowanej godzinie, a pozostałe intencje zostaną odprawione tego samego dnia w kaplicy domowej jezuitów. Jednocześnie wracamy do zwykłego rozkładu Mszy Świętych w niedzielę.

Jeśli ktoś chciałby przenieść swoje intencje na późniejszy termin, to prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zachęcamy by sprawdzać bieżące informacje na stronie internetowej parafii: bytom.jezuici.pl.

2. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych, jaki zwykle można było zyskać nawiedzając cmentarz w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – od 1 od 8 listopada – w tym roku można zyskać przez cały listopad.

3. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy w sumie 3880 zł. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu minionego tygodnia włączyli się w inicjatywę modlitewną „Różaniec do granic nieba” w intencji dzieci nienarodzonych.

5. Cały czas modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – codziennie o godz. 17:30. Wciąż można przynosić kartki z wypominkami i składać je w przedsionku kościoła.

6. Nagrody za udział w konkursie na ręcznie wykonany różaniec będą rozdawane po zakończeniu kwarantanny.

7. Planowane na najbliższy czwartek spotkanie dla bierzmowanych zostaje odwołane. Nowy termin zostanie podany po zakończeniu kwarantanny.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Maria Kalicińska, Maria Wodecka, Joanna Bryk i Leon Szołtysik. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Skip to content