Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy ks. Jarosławowi Ogrodniczakowi za dzisiejsze kazania, które wygłosił do nas w ramach Piątego Forum Rodziny. Księdza Ogrodniczaka będzie można jeszcze usłyszeć w najbliższą środę w audycji „Rozmowy w drodze” prowadzonej przez ojca proboszcza – o godz. 21:00 na falach Radia „Silesia”.
 1. W ramach Forum Rodziny otwarta jest dzisiaj po każdej Mszy kawiarenka parafialna. Można się również zaopatrzyć w ciasto w oknie wychodzącym na plac kościelny. Wpływy zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów Forum.
 1. Dziękujemy za udział w akcji „Różaniec na Ukrainę”. Zebraliśmy w sumie 524 różańce, które przekażemy do Kijowa.
 1. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, taca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. W listopadzie modlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki  z wypominkami można cały czas przynosić do kancelarii parafialnej albo wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.
 1. W najbliższą środę, 9 listopada, zapraszamy na comiesięczne spotkanie Grupy Seniorów. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 8:00.

 

 1. W najbliższy piątek, 11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. Zapraszamy w tym dniu na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które będzie miało miejsce w naszej kawiarence. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Natomiast parafialna Msza w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18:00.
 1. W najbliższą środę i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Podobnie jak w zeszłym roku będziemy odwiedzać parafian z kolędą po wcześniejszych zapisach. Zachęcamy, żeby zgłaszać się przede wszystkim poprzez formularz na naszej parafialnej stronie internetowej. Osoby, które nie korzystają z internetu, mogą się zgłosić również telefonicznie lub osobiście – w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Prosimy, żeby przekazać tę wiadomość krewnym, znajomym lub sąsiadom, którzy z powodu wieku lub choroby nie mogą wychodzić z domu, a chcieliby przyjąć kolędę. Zapisy na odwiedziny kolędowe będziemy przyjmować do 11 grudnia włącznie.
 1. W przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej można znaleźć komunikat Prezydenta Bytomia do mieszkańców zainteresowanych zakupem za pośrednictwem gminy Bytom węgla po preferencyjnej cenie. Termin zgłoszeń upływa 10 listopada.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 1. Za dwa tygodnie – w niedzielę, 20 listopada – zapraszamy pary małżeńskie naszej parafii na Mszę Świętą z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Zostanie ona odprawiona o godz. 12:30.
 1. Wspólnota Małżeństw działająca przy naszej parafii zaprasza pary małżeńskie na spotkania w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17:00 – w kawiarence.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Władysław Kociołek, Urszula Gajdzik, Wanda Perlak i Wanda Krybus. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content