Zaznacz stronę

1. W związku z epidemią zostały zaostrzone ograniczenia – również te dotyczące kościołów. W strefie czerwonej na każdą osobę ma przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni użytkowej kościoła. W naszym kościele oznacza to, że możemy zgodnie z wymogami zmieścić maksymalnie 74 osoby.

Dlatego od dzisiaj w naszym kościele dodajemy trzy Msze Święte w niedziele: o 7:00, 15:00 i 19:00. Zachęcamy też, żeby część osób przychodzących zwykle na niedzielną Mszę o godz. 11:00 przychodziła na inne, mniej uczęszczane Msze. Osoby najbardziej narażone na ryzyko choroby zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych Mszy z naszego kościoła poprzez naszą stronę: www.bytom.jezuici.pl.

W strefie czerwonej – ze względu na znaczne ograniczenia liczby osób w kościele – dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy wszystkich wiernych.

Prosimy korzystać z automatycznego dystrybutora środków dezynfekujących przy wejściu do kościoła. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zachęca do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na okres przed Uroczystością i po niej. Apeluje również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć o zmarłych poprzez modlitwę. Pełny tekst apelu można przeczytać w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.

Zostają odwołane nabożeństwa, jakie zwykle były prowadzone na bytomskich cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych.

Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych, jaki zwykle można było zyskać nawiedzając cmentarz w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – od 1 od 8 XI – w tym roku będzie można zyskać przez cały listopad.

Więcej informacji na temat zmian związanych z epidemią znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

2. Tak jak zapowiadaliśmy, znajdująca się w naszym kościele ikona św. Jana Pawła II będzie darem naszej parafii dla chrześcijan w Syrii – trafi ona do katedry w Homs. Dziś po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do skarbony obok ikony – na pokrycie kosztów jej przygotowania. Ofiarę na ten cel można też złożyć poprzez wpłatę na konto naszej parafii – z dopiskiem „ikona”.

3. W dalszym ciągu trwa konkurs na ręcznie wykonany różaniec. Mogą w nim brać udział dzieci, jak również całe rodziny. Gotowe – podpisane – różańce można przynosić do zakrystii do końca miesiąca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada.

4. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.

5. Z tyłu kościoła są do nabycia znicze Caritasu. Wpływy zostaną przekazane na pomoc ubogim naszej diecezji.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: Renata Drewniak, Helena Bartos, Łucja Kozieł i Krystyna Pawlenka. Powierzajmy je Bożemu miłosierdziu.

Skip to content