Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy za wsparcie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w zeszłą niedzielę. Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 zebrał do puszek na ten cel 2345,14 zł.
 1. Dziękujemy też wszystkim, którzy swoim głosem wsparli „Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu” przy Szkole Podstawowej nr 36. Dzięki waszej pomocy otrzyma on dofinansowanie z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego zapraszamy na „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 27 października, po Mszy wieczornej o godz. 18:45. Naszym gościem będzie o. Wacław Królikowski, który opowie nam o rozeznawaniu duchowym opartym na regułach św. Ignacego z Loyoli. Ojca Królikowskiego będzie można usłyszeć jeszcze tego samego dnia podczas prowadzonej przez o. Proboszcza audycji „Rozmowy w drodze” – w Radiu Silesia o godz. 21:00. Z kolei we czwartek, 28 października zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej o godz. 18:45. Konferencje ignacjańskie oraz audycje będą się odbywać w każdą czwartą środę miesiąca, a nabożeństwa ignacjańskie – w każdy czwarty czwartek miesiąca.
 1. Przez cały październik modlimy się wspólnie różańcem – codziennie o godz. 17:30.  Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.
 1. Kolejne Forum Rodziny odbędzie się w naszej parafii w dniach 6 i 7 listopada. W tym roku zaproszeni goście to pan Jacek Pulikowski oraz ks. Tomasz Jaklewicz. Więcej informacji – na plakatach.
 1. „Furtka Pokory” czyli Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej rozpocznie się Mszą Świętą we środę, 17 listopada o godz. 18:00. Wtedy właśnie odprawiona zostanie kolejna Msza w intencji o dobrego męża / dobrą żonę. Pary małżeńskie zainteresowane udziałem w tym Seminarium proszone są o wcześniejsze zgłoszenie. Szczegółowe informacje – na plakatach.
 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na dwudniową pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 7 i 8 grudnia. Więcej informacji – na plakatach  w przedsionku kościoła. Zapisy – u pana Tomka w zakrystii.
 1. W listopadzie będziemy się modlić różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła. Natomiast 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na wszystkich Mszach zostaną odprawione intencje za zmarłych wymienionych w wypominkach.
 1. Z tyłu kościoła są do nabycia znicze Caritasu. Wpływy zostaną przekazane na pomoc ubogim naszej diecezji.
 1. Ponieważ można zauważyć, że niektórzy parafianie nie mają założonych maseczek w kościele, przypominamy, że cały obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos podczas Mszy i nabożeństw.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Joanna Marzęcka. Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content