Zaznacz stronę

1. Zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce „Duchowość” są nagrania ze „szkoły modlitwy”, które mają posłużyć umocnieniu swojej relacji z Jezusem przez Słowo Boże. Będzie to także podstawa do przeżycia rekolekcji w życiu codziennym, jakie będziemy prowadzić w Wielkim Poście. Kontynuujemy spotkania w ramach nauki medytacji i kontemplacji. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia, po wieczornej Mszy Świętej.

2. Przypadająca dzisiaj Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Niech ten dzień stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok. W naszej parafii – oprócz wspomnianej przed chwilą nauki modlitwy Pismem Świętym w kolejne poniedziałki – jest też okazja do praktykowania takiej modlitwy w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej – przed Najświętszym Sakramentem. Z kolei osoby, które chcą lepiej poznać Biblię, mogą przyjść na spotkania biblijne w każdy piątek o 18:45. Spotkania te odbywają się obecnie w sali pod kościołem.

3. Najbliższa sobota, 1 lutego, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym po każdej Mszy będzie zbiórka do puszek przeznaczona dla Sióstr Klauzurowych z zakonów kontemplacyjnych.

5. W tę samą niedzielę – jak w każdą pierwszą niedzielę w miesiącu – taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:00 odbędzie się poświęcenie świec i modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. W lutym rozpoczynamy nowy rodzaj warsztatów. Będą się one odbywać co miesiąc, w trzecią środę miesiąca. Na warsztaty zatytułowane „Otwarci na miłość” zapraszamy pełnoletnich kawalerów i panny, osoby żyjące w pojedynkę, jak również już tworzące pary i narzeczonych. Celem jest nauka takiego sposobu podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, w którym główną rolę odgrywa miłość. Małżonków zaś zapraszamy na warsztaty zatytułowane  „Furtka Pokory”. Celem ich będzie odnowienie oraz umocnienie więzi małżeńskich. Pierwsze warsztaty odbędą się w środę, 19 lutego, po dodatkowej Mszy świętej, która będzie odprawiona o godz. 19:00. Z racji ograniczonej liczby miejsc wprowadzamy zapisy na warsztaty. Szczegółowe informacje o warsztatach i sposobach zapisów będą umieszczone we wtorek na internetowej stronie naszej Parafii.

8. Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień można nabyć w naszej parafii bilety na Śląski Bal Młodych, który odbędzie się 23.05.2020 w Arenie Gliwice w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. W balu może  uczestniczyć młodzież od 16 roku życia, a także dorośli do 40 lat. Bilety na bal w cenie 70 zł od osoby są do nabycia w zakrystii. Więcej informacji – na stronie http://slaski-bal-mlodych.pl

Skip to content