1. Przypadająca dzisiaj Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok.

2. Zakończyły się już Msze i nabożeństwa kolędowe, które w tym roku zastąpiły tradycyjną kolędę. Dziękujemy za udział tym, którzy byli w kościele, jak również tym, którzy łączyli się z nami przez internet.

3. Jeśli wśród krewnych lub sąsiadów są osoby, które nie są w stanie wychodzić z domu, a chciałyby, żeby przychodzić do nich co miesiąc z Komunią Świętą, prosimy o telefoniczne zgłoszenia do parafii.

4. Trwa „Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan”, który zakończy się w poniedziałek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia Świętego Pawła. W tym dniu, po Mszy o godz. 18:00, odprawimy nabożeństwo w tej intencji.

5. W czwartek, 28 stycznia, zapraszamy już po raz ostatni na wspólną adorację i śpiewanie kolęd po Mszy wieczornej, ok. godz. 18:30 – łącząc się z naszym kościołem przez internet. Tym razem śpiew w kościele poprowadzi nasza była parafianka, pani Ewa Uryga. Zachęcamy, żeby włączyć się w śpiewanie w swoich domach.

6. Od najbliższego piątku, 29 stycznia, będą wznowione spotkania biblijne, co tydzień po Mszy wieczornej, ok. godz. 18:45. Ze względu na epidemię będą się odbywać w kościele, aby można było w nich uczestniczyć również przez internet.

7. Pamiętamy zapewne o tragicznym trzęsieniu ziemi w Chorwacji pod koniec grudnia zeszłego roku. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Gliwicki Jan Kopiec ogłosił dzisiejszą niedzielę „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dlatego dziś po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka na ten cel – ofiary będzie można składać do skarbony z tyłu kościoła.

8. Po „Rekolekcjach w życiu codziennym” podczas Adwentu zapraszamy chętnych do udziału w podobnych rekolekcji w okresie Wielkiego Postu. Więcej informacji: w dziale „Aktualności” na głównej stronie naszej witryny internetowej.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Wiesław Gregorowicz, Leokadia Dzienisienko i Grażyna Garbaczewska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content