Zaznacz stronę
  1. Dziś po każdej Mszy zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przygotowały ciasta.
  1. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok.
  1. W naszej parafii osoby, które chcą lepiej poznać Biblię, mogą przyjść na spotkania biblijne w każdy poniedziałek o godz. 18:45. Spotkania te odbywają się w „Sali Parafialnej” przy Domu Zakonnym – wejście od ul. Skłodowskiej-Curie 2.
  1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się Świętem Nawrócenia Świętego Pawła w najbliższą środę, 25 stycznia. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo modlitewne w intencji jedności chrześcijan, które rozpocznie się o godz. 17:30.
  1. W najbliższy czwartek, 26 stycznia, jak w każdy czwarty czwartek miesiąca, zapraszamy po Mszy wieczornej na wprowadzenie do medytacji ignacjańskiej.
  1. Serdecznie zapraszamy wszystkich na KOLĘDOWE JAM SESSION czyli wspólne kolędowanie przy spontanicznym akompaniamencie bytomskich muzyków. Kolędować będziemy w ostatnią niedzielę stycznia po Mszy o godzinie 18:00. Chętnych do czynnego udziału w tym przedsięwzięciu kierujemy do kontaktu, który znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
  1. Problem dachu sprawiał, że nie byliśmy w stanie podejmować innych prac w kościele wymagających większych nakładów. Ponieważ jednak pojawiły się dodatkowe pieniądze od ofiarodawcy, który chce pozostać anonimowy, w najbliższym tygodniu zaczną się prace przy odświeżeniu ścian prezbiterium. Nie będą to prace na pełną skalę – zarówno ze względu na koszty, jak na wciąż istniejące ryzyko zacieków, gdyby wymagający naprawy dach zaczął przeciekać właśnie w tym miejscu. Na pewno jednak przyczynią się znacznie do lepszego wyglądu naszego kościoła.
  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:  śp. Anna Dowolska i Marian Kląskała. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content