1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

2. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1980 zł na pomoc dla dzieci w Afryce. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Natomiast dzisiaj do puszek zbierać będziemy datki na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Rusinowicach.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej: rano, po Mszy o godz. 8:00, oraz po południu o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i o 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

4. W najbliższy czwartek, 11 marca, zapraszamy na wielkopostne skupienie modlitewne dla dorosłych pt. „Wreszcie żyć. Pierwsze kroki ku pełni życia”, z udziałem piosenkarki Ewy Urygi, w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do udziału w kościele i poprzez stronę internetową naszej parafii.

5. Zapraszamy również na kolejne audycje w ramach Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Można ich wysłuchać w każdą środę o godz. 21:00. Więcej informacji – na plakatach.

6. Natomiast tradycyjne parafialne rekolekcje wielkopostne zaczną się już od przyszłej niedzieli, 14 marca, i będą trwały do środy, 17 marca. Poprowadzi je o. Robert Więcek SJ, odpowiedzialny za Apostolstwo Modlitwy w Polsce. Ponieważ obchodzimy w tym roku setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tegoroczne rekolekcje będą pomocą o osobistym odnowieniu powierzenia się Bożemu Sercu. Rekolekcje noszą tytuł: „Patrz w serce”.

7. Z powodu zawieszenia wyjazdów pielgrzymkowych chcemy urządzić „Pielgrzymkową Drogę Krzyżową” w podobny sposób, jak podczas wyjazdów na Przeprośną Górkę. Odbędzie się ona w sobotę, 20 marca, o godz. 15:00 w naszym kościele. Szczegóły – na plakatach w przedsionku kościoła.

8. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będziemy w stanie zorganizować    w tym roku śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Chcemy jednak przygotować dla nich paczki świąteczne. Datki na ten cel można wrzucać przez cały Wielki Post do skarbony z tyłu kościoła.

9. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Anna Janowska, Beata Szaflik i Janusz Pisalski. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content