Zaznacz stronę

Drodzy Parafianie,

W sytuacji wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego otaczamy Was wszystkich modlitwą i również Was o tę modlitwę prosimy. Na naszej stronie internetowej można znaleźć dekret Księdza Biskupa Jana Kopca wydany w tej trudnej dla nas sytuacji. Z tego dekretu oraz z przekazanych nam wcześniej przez biskupa wytycznych, wynikają następujące rzeczy:

1. Nie będzie odprawianych w naszej parafii Mszy z udziałem wiernych – prosimy zatem nie przychodzić do kościoła na Eucharystię. Mimo to odprawimy wszystkie powierzone nam intencje mszalne w godzinach, jakie były zaplanowane. Czynimy starania, by można było uczestniczyć w tych Mszach za pośrednictwem internetu, korzystając ze strony naszej parafii: www.bytom.jezuici.pl.

2. Ksiądz Biskup udziela wszystkim diecezjanom oraz innym osobom przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej, dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

3. Od poniedziałku do soboty nasz kościół będzie otwarty od 8:30 do 9:30 oraz od 18:30 do 19:30, a w niedzielęod 14:30 do 15:30 i od 19:00 do 20:00. Będzie można wtedy skorzystać z sakramentu spowiedzi jak również z indywidualnego czasu na modlitwę. Nie może być jednak w kościele więcej niż 50 osób naraz. Na spowiedź można też umawiać się telefonicznie.

4. Codziennie o godz. 20:30 zapraszamy na wspólną internetową modlitwę różańcową w intencji przezwyciężenia epidemii. Podobnie jak w przypadku transmisji Mszy Świętych, będzie można się z nami połączyć przez naszą parafialną stronę internetową.

4. Zawieszone zostały nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Odwołane zostały również rekolekcje parafialne oraz rekolekcje szkolne.

5. Zawieszone zostały do odwołania wszelkie spotkania wspólnot i grup parafialnych, jak również spotkania przygotowujące do sakramentów chrztu, bierzmowania i małżeństwa.

6. Odwołane zostały zaplanowane na najbliższe tygodnie pielgrzymki i wyjazdy.

7. Kancelaria parafialna będzie zamknięta do odwołania. W pilnych sprawach, np. pogrzebów, prosimy dzwonić pod numer telefonu naszej parafii.

9. Kolejne wiadomości będziemy na bieżąco umieszczać na stronie internetowej.

Skip to content