1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Poświęćmy wtedy więcej niż zwykle czasu na lekturę Pisma Świętego i modlitwę jego słowami.

2. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy na rozważania Drogi Światła. Nabożeństwo to będziemy odprawiać w każdą niedzielę aż do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Od minionego poniedziałku zostały otwarte kościoły w naszej diecezji, jednak z ograniczeniem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. W przypadku naszej parafii oznacza to, że możemy wpuścić trzydzieści osób do kościoła i kolejne dwie do przedsionka. Prosimy o współpracę w przestrzeganiu tych zaleceń i o zrozumienie, jeśli nie uda się komuś wejść na Mszę, na którą się wybierał.

4. Będziemy chcieli starać się o to, by dać pierwszeństwo udziału we Mszy tym, których intencja jest odprawiana o konkretnej godzinie. Prosimy jednak, by przyjść do kościoła z wyprzedzeniem – 15 minut przed rozpoczęciem Mszy – lub zadzwonić wcześniej na numer parafii (797 907 850) z informacją, ile osób związanych z daną intencją zamierza przyjść. Jeśli ktoś przyjdzie bez uprzedzenia w ostatniej chwili, może już nie być możliwości wejścia na Mszę.

5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek przez wszystkich wiernych w kościele.

6. Ponieważ przy tych ograniczeniach wciąż wielu parafian nie zmieści się w kościele, przypominamy, że nadal jest ważna dyspensa Księdza Biskupa od uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta w kościele. Natomiast wciąż będzie można korzystać z transmisji internetowych Mszy Świętych i nabożeństw w naszej parafii.

7. Przez czas trwania ograniczeń będzie w naszej parafii dodatkowa Msza Święta w niedziele – o godz. 7:00.

8. Ci, którzy uczestniczyli we Mszy przez internet czy w telewizji, będą mieli okazję przyjąć Komunię Świętą przychodząc do kościoła w niedzielę między 14:00 a 15:30. Prosimy dbać o to, by cały czas nie było w kościele więcej, niż 30 osób naraz.

9. Ze względu na epidemię Komunię Świętą przyjmujemy na rękę. Mimo tego, że Ksiądz Biskup uchylił furtkę dla przyjmowania Komunii do ust, dla bezpieczeństwa swojego oraz posługujących księży prosimy o dostosowanie się do formy przyjmowania Komunii na rękę.

10. Okazja do spowiedzi w niedzielę będzie 15 minut przed każdą Mszą Świętą (dla uczestników tej Mszy) oraz dodatkowo między 14:00 i 15:30 (dla wszystkich chętnych). W tygodniu również będzie możliwość spowiedzi przed każdą Mszą. W razie potrzeby proszę też dzwonić na numer parafii, aby umówić się dodatkowo na spowiedź. Spowiedź odbywa się w Sali Okrągłej. Osoby czekające na spowiedź prosimy, żeby stanęły na zewnątrz kościoła w odpowiedniej odległości od siebie.

11. Najbliższy piątek, 1 maja, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą – przynajmniej duchową – w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Zapraszamy też na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Na ten dzień Ksiądz Biskup ogłasza dyspensę od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie diecezji gliwickiej.

12. Od najbliższego piątku zaczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17:30. Przypominamy zarazem, że również na wszelkich nabożeństwach obowiązuje limit 30 osób.

13. W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, zostaje przeniesiona z niedzieli, 3 maja, na sobotę, 2 maja. Jest to zarazem Pierwsza Sobota Miesiąca. W tym dniu na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

14. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela w miesiącu – dzień, w którym taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Prosimy o ofiary na utrzymanie naszej parafii również poprzez przelewy na nasze konto bankowe, którego numer można znaleźć na naszej stronie internetowej.

15. Od poniedziałku ponownie będzie otwarta kancelaria parafialna, jednak w ograniczonym wymiarze – przez godzinę dziennie: w poniedziałki, środy i piątki – od 11:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki – od 17:00 do 18:00. W najbliższy piątek, 1 maja, kancelaria będzie nieczynna.

Skip to content