1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 4844 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny. Zapraszamy, żeby poświęcić więcej niż zwykle czasu na lekturę Pisma Świętego i modlitwę jego słowami. Przy tej okazji przypominamy, że w każdy piątek w naszym kościele odbywają się spotkania biblijne – po wieczornej Mszy Świętej, ok. godz. 18:45. Są one dostępne również poprzez transmisję internetową.

3. W najbliższą środę, 21 kwietnia, jak co miesiąc zapraszamy na kolejną Mszę w intencji „Aby małżeństwo udanym było”. Rozpocznie się ona o godz. 19:00. Natomiast już od czwartku, 22 kwietnia, rusza Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej „Furtka pokory”. Przed epidemią takie spotkania odbywały się m.in. w naszym kościele. W obecnych warunkach zapraszamy na cotygodniowe spotkania o 19:45 w internecie. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Jaklewicz oraz małżeństwa wspólnoty „Obdarowani”. Jest to propozycja uzdrawiającego spojrzenia na ludzką seksualność, wartość osoby oraz oblubieńczą więź. Więcej informacji pod adresem: www.uslyszecslowo.pl

4. W najbliższy czwartek, 22 kwietnia jezuici obchodzą Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Towarzystwa Jezusowego. Prosimy o modlitwę za wszystkich ojców i braci, którzy pracowali i pracują w naszej parafii.

5. W najbliższy piątek, 23 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Powierzajmy Bogu szczególnie w tym dniu naszą ojczyznę przez jego wstawiennictwo.

6. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła – o godz. 19:00.

7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

8. Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu, z którym współpracujemy, przekazuje następującą informację. Przy ul. Józefczaka 14 w Bytomiu powstała kawiarenka terapeutyczna, w której osoby dotknięte zaburzeniami psychicznymi oraz ich najbliżsi mogą otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu swoich problemów. Kawiarenka jest miejscem, w którym można skorzystać z darmowego poradnictwa psychologicznego oraz różnorodnych form terapeutycznych, ale również wzajemnie się poznawać i wymieniać doświadczeniami. Osoby psychicznie chore mogą dodatkowo brać udział w treningach usamodzielniających, a ich najbliżsi – skorzystać z wyjazdów odciążeniowych. Zapraszamy we wszystkie wtorki od 13:00 do 18:00, środy od 15:00 do 19:00 oraz piątki od 11:00 do 16:00. Więcej informacji: na stronie www.dpsdladoroslych.bytom.pl.

9. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 17:00 w sali „kwadratowej” na piętrze lub prosimy o kontakt z o. Wikarym, Krzysztofem Pietruszkiewiczem.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Wacława Biedunkiewicz . Powierzajmy ją Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content