Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Dzisiaj również zaczyna się XIV Tydzień Biblijny. Niech stanie się on okazją do częstszej lektury Pisma Świętego. Na plakatach w przedsionku kościoła można znaleźć informacje o inicjatywach związanych z Tygodniem Biblijnym.

3. Przez cały Okres Wielkanocny zapraszamy na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej, w którym rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. W naszej parafii Droga Światła odbywa się w każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego o godz. 19:00.

4. We wtorek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego kraju. W tym dniu w szczególny sposób módlmy się za naszą ojczyznę. Porządek Mszy Świętych będzie jak w niedziele: o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.

5. W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Najbliższy czwartek, 5 maja, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą. Jest to zarazem dzień 94. rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

7. Najbliższy piątek, 6 maja, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie można w ciszy trwać przed Panem Jezusem ofiarowując mu swoją obecność. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.

8. Najbliższa sobota, 7 maja, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie.

9. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17:30. Z kolei po porannych Mszach o 8:00 zapraszamy na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

10. W przyszłą niedzielę, 8 maja, będzie można wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności”, dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna „Edmundi”, składająca się z podopiecznych i pracowników Domu, przedstawi krótką pantomimę ewangelizacyjną.

11. Za tydzień zapraszamy po raz kolejny do kawiarenki parafialnej po każdej Mszy Świętej. Do wakacji będzie ona czynna w co drugą niedzielę.

12. Również w przyszłą niedzielę spod naszego kościoła wyruszy już po raz szósty Bytomska Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej – Matki Dobrej Drogi – w Gliwicach. Tytuł Maryi pochodzi od nazwy miejscowości Kochawina, z której pochodzi cudowny obraz z jej wizerunkiem – ok. 70 km na południe od Lwowa. Kochawina nazywana była „Częstochową wchodu”. Obraz Matki Bożej jest czczony od 1680 roku. W trakcie II Wojny Światowej został przewieziony do Polski. Przez wstawiennictwo Matka Dobrej Drogi będziemy prosić szczególnie o pokój dla Ukrainie i całego świata. Dla osób, które nie mogą osobiście pójść z pielgrzymką, a które mają w sercu jakąś szczególną intencję, z tyłu kościoła przygotowane są kartki, na które można je wpisać – pątnicy zaniosą te modlitwy do Matki Bożej. Szczegóły pielgrzymki – na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

13. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się 13 maja (piątek), o godz. 18:45 – w Sali Parafialnej przy Domu Zakonnym.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Wiesław Bród, Antonina Hutka, Michał Sekuła i Janusz Rogowski. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content