1. Przypominamy, że ze względu na ograniczenie limitu wiernych w naszym kościele do 32 osób w każdą niedzielę odprawiane będą trzy dodatkowe Msze Święte: o 7:00, 15:00 i 19:00.

 

 1. Dziś po każdej Mszy odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie misjonarzy z naszej jezuickiej prowincji. Można również zaopatrzyć się w nowy numer „Biuletynu Misyjnego”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

 

 1. W tym roku ze względu na epidemię nie będziemy w stanie zorganizować wigilii dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Chcemy jednak – jak co roku – przygotować dla nich przynajmniej świąteczne paczki. Prosimy zatem w wsparcie tej inicjatywy poprzez datki do skarbony z tyłu kościoła lub poprzez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „paczki świąteczne”. Paczki będą rozdawane w sobotę, 19 grudnia, między 10:00 a 13:00 w domu zakonnym od ul. Skłodowskiej-Curie.

 

 1. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

 

 1. W najbliższą środę o godz. 19:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza Święta w intencji „Aby małżeństwo udanym było”.

 

 1. W najbliższy czwartek, 17 grudnia, o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla bierzmowanych w formie on-line. Więcej informacji – u katechetów.

 

 1. Przy obecnych ograniczeniach w tym roku będą nie dwie, ale trzy godziny Pasterek: o 20:00, 22:00 i 24:00. Po zakończeniu każdej z tych Mszy osoby, które będą uczestniczyły w nich poprzez internet będą miały możliwość podejścia do kościoła, aby przyjąć Komunię Świętą.

 

 1. Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast tego zapraszamy na „Msze kolędowe” w intencji wiernych z poszczególnych części parafii. Po każdej takiej Mszy zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania. Plan „Mszy kolędowych” można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

 1. Prosimy nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę. Spowiadamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

 1. W najbliższy czwartek przypadają urodziny papieża Franciszka, natomiast w piątek – urodziny naszego biskupa ordynariusza Jana Kopca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. W okienku na placu kościelnym, w zakrystii i w kancelarii są do nabycia opłatki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marianna Gajda, Magdalena Sławek, Urszula Wójcik, Halina Nowak i Ryszard Szymański. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

 

Skip to content