Zaznacz stronę
 1. W zeszłą niedzielę na misje prowadzone przez polskich jezuitów o. Czesław Tomaszewski zebrał 5859,09 zł. Z kolei na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 7067 zł. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Z kolei dzisiaj odbędzie się przełożona z zeszłego tygodnia zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 1. Pojawiło się nowe rozporządzenie dotyczące sytuacji epidemicznej. Od 15 grudnia wprowadzono nowy limit 30 % miejsc w kościołach, który nie dotyczy osób zaszczepionych. W naszym kościele limit ten wynosi 180 osób. W dalszym ciągu w praktyce oznacza to, że potrzebujemy tylko zadbać, żeby część wiernych przychodzących na najliczniej uczęszczaną Mszę o godz. 11:00 przeniosła się na mniej uczęszczane Msze. Prosimy zatem, żeby pozostawić tę Mszę wyłącznie dla rodziców z dziećmi.
 1. Odwiedziny kolędowe są w tym roku możliwe wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu. Dziś jest ostatni dzień zapisów na kolędę. Można to uczynić poprzez formularz na naszej parafialnej stronie internetowej lub osobiście – w zakrystii. Terminy kolędy podamy w przyszłą niedzielę, 19 grudnia. Początek kolędy będzie jak zwykle 27 grudnia. Z kolei tych parafian, którzy w obecnej sytuacji woleliby nie przyjmować kolędy w swoich domach, zapraszamy na nabożeństwa kolędowe w postaci takiej, jak w ubiegłym roku. Terminy nabożeństw zostaną również podane za tydzień.
 1. Podczas adwentu zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 1. W najbliższą środę, 15 grudnia, o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza Święta w intencji małżonków „Aby małżeństwo udanym było”. Po Mszy zapraszamy pary małżeńskie na kolejną konferencję z cyklu „Furtka pokory”. Można jej będzie wysłuchać także poprzez naszą stronę internetową.
 1. W przyszłą niedzielę Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 51 będzie rozprowadzać „sianko wigilijne” w ramach akcji „Zdążyć przez zimą”. Ofiary za sianko będą przeznaczone na pomoc dla głodujących i opuszczonych w syryjskim mieście Tartus.
 1. Prosimy nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę. Spowiadamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 1. Są do nabycia przy naszym kościele opłatki i wigilijne świece „Caritasu” – w okienku przy placu kościelnym oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 1. Po raz kolejny przygotowujemy świąteczne paczki dla osób samotnych i potrzebujących  z naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy poprzez datki do skarbony z tyłu kościoła lub poprzez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „paczki świąteczne”.
 1. Na prośbę Urzędu Miasta przekazujemy następującą informację. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zaprasza wszystkich mieszkańców Śródmieścia do udziału w spotkaniu dotyczącym istotnych spraw dzielnicy. W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji. Zaproszenie otrzymali także bytomscy radni. Spotkanie dla mieszkańców Śródmieścia odbędzie się w poniedziałek, 13 grudnia, o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Łużyckiej 12A.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Bernardyn Witek, Marek Wagner, Ryszard Ostrowski, Tomasz Kołaciński, Halina Jezior, Helena Kupczanko, Maria Michałek i Gertruda Małek. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content