Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 51 zebrali do puszek 1908 zł. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary. Dziś natomiast – ponieważ obchodzimy Niedzielę Misyjną – taca przeznaczona będzie na misje.

2. W związku z epidemią zostały wprowadzone nowe ograniczenia dotyczące również kościołów. W strefie żółtej wskazano, że na każdą osobę ma przypadać co najmniej 4 m2 powierzchni użytkowej kościoła. W naszym kościele oznacza to, że możemy zgodnie z wymogami zmieścić maksymalnie 130 osób.

Przypominamy, że wciąż obowiązuje dotychczasowa dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Prosimy korzystać z automatycznego dystrybutora środków dezynfekujących przy wejściu do kościoła. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

Wszelkie spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą prowadzone w trybie zdalnym lub zostaną zawieszone. Informacji udzielają duszpasterze odpowiedzialni za poszczególne grupy.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na okres przed Uroczystością i po niej.

W tym roku w Diecezji Gliwickiej zostają odwołane duszpasterskie wizyty kolędowe w tradycyjnej formie.

3. Zapraszamy do korzystania z zapowiadanych konferencji w ramach III Forum Rodziny za pośrednictwem internetu. Można ich wysłuchać na stronie internetowej naszej parafii – www.bytom.jezuici.pl oraz na stronie internetowej Forum Rodziny – www.forumrodziny.pl. Kolejne konferencje państwa Magdaleny i Wiesława Grabowskich pojawią się na tych stronach w poniedziałek. Tymczasem dziś po każdej Mszy organizatorzy Forum będą rozdawać przy wyjściu z kościoła drobne upominki.

4. Tak jak zapowiadaliśmy, jest już w naszym kościele ikona św. Jana Pawła II, która będzie darem naszej parafii dla chrześcijan w Syrii – trafi ona do katedry w Homs. Zachęcamy, żeby podejść i zobaczyć ją z bliska. Za tydzień odbędzie się zbiórka na pokrycie kosztów jej przygotowania. Dziś natomiast po Mszy o godzinie 18:00 zapraszamy na modlitwę przy ikonie naszego świętego papieża. Ze względu na sytuację epidemiczną zachęcamy do udziału w tej modlitwie poprzez połączenie internetowe. W obecnej sytuacji nie pojawi się na wieczorze modlitewnym zaproszony wcześniej chór „Francesco”.

Przy tej ikonie będziemy się modlić również we czwartek, 22 października, kiedy przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

5. W najbliższy poniedziałek, 19 października, o godz. 17:30 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do włączenia się w Międzynarodową Akcję Modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu” o pokój i jedność na świecie – przynajmniej łącząc się z naszym kościołem przez Internet.

6. W dalszym ciągu trwa konkurs na ręcznie wykonany różaniec. Mogą w nim brać udział dzieci, jak również całe rodziny. Gotowe – podpisane – różańce można przynosić do zakrystii do końca miesiąca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada.

7. We środę, 21 października o godz. 19:00 zostanie odprawiona kolejna Msza w intencji „Aby małżeństwo udanym było”. Natomiast planowany po niej warsztat z cyklu „Furtka pokory” zostaje przeniesiony na czas po zniesieniu obecnych ograniczeń. Podobnie – zawieszone są wszystkie inne warsztaty odbywające się przy naszej parafii.

8. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucać do skrzynki z tyłu kościoła.

9. Z tyłu kościoła są do nabycia znicze Caritasu. Wpływy zostaną przekazane na pomoc ubogim naszej diecezji.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Wiesław Czeladko, Mieczysław Czarski i Halina Bodnar. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Skip to content