Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 6275 zł. Natomiast do puszek na Caritas w diecezji i parafii zebraliśmy 1137 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Natomiast dzisiaj Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 prowadzi kwestę z okazji XX Dnia Papieskiego pod hasłem ,,TOTUS TUUS”, pod patronatem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin poprzez pomoc stypendialną.

3. W najbliższy wtorek, 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z naszą codzienną modlitwą różańcową. Rozpocznie się ono o godz. 17:15.

4. Spotkania seniorów odbywać się będą w drugą środę miesiąca. Zapraszamy w najbliższą środę, 14 października, na Mszę Świętą o godz. 8:00, a następnie na spotkanie w sali pod kościołem.

5. Już za tydzień odbędzie się III Forum Rodziny w Bytomiu pod hasłem „Małżeństwo ma moc.” W sobotę, o godz. 16:00 będzie konferencja ks. Marka Dziewieckiego pt. „Wychowywać z mocą czyli kochać i wymagać”. Zapraszamy na nią szczególnie rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania.

Z kolei w piątek o godz. 19:00 i w niedzielę o godz. 16:30 państwo Magdalena i Wiesław Grabowscy przedstawią dwuczęściową konferencję pt. „Razem jako zespół. O zagrożeniach w małżeństwie i szukaniu Bożego planu na ich rozwiązanie.”

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wszystkie prezentacje odbędą się w kościele, a nasi prelegenci nie będą z nami fizycznie obecni. Wspólnie posłuchamy konferencji, które dla nas przygotowali. Będzie można ich również słuchać przez internet – za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii – www.bytom.jezuici.pl oraz strony internetowej Forum Rodziny – www.forumrodziny.pl.

Tegoroczne Forum odbywa się w roku, w którym obchodzimy setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dlatego zakończy się ono uroczystym nabożeństwem ku czci naszego świętego rodaka – w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Do tego modlitewnego wieczoru przygotowujemy się poprzez nowennę, którą modlimy się codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Podczas samego nabożeństwa zgromadzimy się wokół ikony św. Jana Pawła II przygotowanej z inicjatywy naszych parafian. Ma ona być darem naszej parafii dla chrześcijan z Homs w Syrii, których od kilku lat wspieramy materialnie i duchowo.

6. Zapraszamy na kolejny warsztat z cyklu HALT prowadzony przez psychologa na temat: „Zmęczenie”, który odbędzie się w sobotę od godz. 10:00 do 12:15.

7. Dziękujemy o. Wojciechowi za dzisiejszą zachętę do modlitwy różańcowej. Osoby, które chciałyby się przyłączyć do parafialnej wspólnoty Żywego Różańca mogą się zapisywać po każdej Mszy w poczekalni kancelarii parafialnej.

8. W dalszym ciągu trwa konkurs na ręcznie wykonany różaniec. Mogą w nim brać udział dzieci, jak również całe rodziny. Gotowe – podpisane – różańce można przynosić do zakrystii do końca miesiąca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada.

9. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła.

10 . W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marcin Ragus, Krystyna Drzezga i Eugeniusz Oszczyk. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Skip to content