Zaznacz stronę
 1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji o. Krzysztofa Pietruszkiewicza. O. Krzysztof odszedł do Pana w zeszły piątek, 8 października. Jego pogrzeb odbędzie się w przyszłą sobotę, 16 października. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 15:30. Pochówek będzie na cmentarzu Mater Dolorosa. Powierzajmy go Bożemu miłosierdziu.
 1. Osoby, które brały udział w prowadzonych przez o. Krzysztofa Pietruszkiewicza rekolekcjach w życiu codziennym i chciałyby kontynuować te rekolekcje, prosimy o kontakt z o. Krzysztofem Nowakiem.
 1. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 7701 zł. Natomiast na potrzeby „Caritas” – w diecezji i naszej parafii – zebraliśmy do puszek 1207,70 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 1. W najbliższą środę, 13 października, zapraszamy na comiesięczne spotkanie Grupy Seniorów. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 8:00.
 1. Tego samego dnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z modlitwą różańcową. Rozpocznie się ono o godz. 17:15.
 1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.
 1. Na prośbę parafian od zeszłego poniedziałku jest w naszym kościele dodatkowa możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu: w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 17:00 do wieczornej Mszy Świętej. Natomiast we wtorki i czwartki tak jak dotąd Najświętszy Sakrament będzie wystawiany po wieczornej Mszy Świętej – do godz. 19:30.
 1. Obchodzimy XXI Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Związana z tym dniem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się w naszej parafii w kolejną niedzielę, 17 października.
 1. Można cały czas zgłaszać się na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę, 23 października. Zapisy – u ojca Jerzego.
 1. Osoby, które chciałyby się włączyć w działalność parafialnej grupy charytatywnej prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem.
 1. W ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony „Projekt pokoleniowy dla Knajfeldu”, który zakłada budowę boiska do siatkówki, siłownię na świeżym powietrzu i rozbudowę placu zabaw dla dzieci – wszystko to przy Szkole Podstawowej nr 36 na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich, żeby poprzeć ten projekt i zagłosować na niego – najpóźniej do poniedziałku. Więcej – na plakacie w przedsionku kościoła. Wspierajmy wspólnie rozwój naszej dzielnicy.
 1. Kolejne Forum Rodziny odbędzie się w naszej parafii w dniach 6 i 7 listopada. Zaproszeni goście to pan Jacek Pulikowski oraz ks. Tomasz Jaklewicz. Więcej informacji – na plakatach.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej oprócz o. Krzysztofa Pietruszkiewicza odszedł do Pana również śp. Aleksander Jaworski. Módlmy się wspólnie za nich o łaskę życia wiecznego.
Skip to content