1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Z kolei po każdej Mszy Świętej odbędzie się również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas całej diecezji i naszej parafii.

2. W październiku i listopadzie zapraszamy na katechezy dla dorosłych na temat:  „Czy każda Msza Święta jest taka sama?” – w poniedziałki po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18:45. Zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary i wiedzy na temat Mszy Świętej zaprasza o. Maciej.

3. W przyszłą niedzielę, 11 października, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 51 będzie prowadził kwestę z okazji XX Dnia Papieskiego pod hasłem ,,TOTUS TUUS”, pod patronatem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzięki naszej hojności i zaangażowaniu utalentowana młodzież pochodząca z niezamożnych rodzin otrzyma pomoc stypendialną. Stypendyści fundacji nazywani są ,,żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”. Dziękujemy wszystkim, którzy wesprą ten cel.

4. Za dwa tygodnie – od 16 do 18 października, odbędzie się III Forum Rodziny w Bytomiu pod hasłem „Małżeństwo ma moc.” Wśród zaproszonych gości będzie znany już wśród nas  ks. Marek Dziewiecki z konferencją pt. „Wychowywać z mocą czyli kochać i wymagać”, skierowaną do wszystkich rodziców, dziadków, wychowawców i nauczycieli. Zapraszamy na nią szczególnie rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania. Odbędzie się ona w sobotę, 17 października o godz. 16:00.

Kolejnymi prelegentami będą państwo Magdalena i Wiesław Grabowscy, małżeństwo z ponad 40-letnim stażem, rodzice i dziadkowie, od lat zaangażowani w pracę z narzeczonymi, małżonkami i rodzicami. Przedstawią oni dwuczęściową konferencję pt. „Razem jako zespół. O zagrożeniach w małżeństwie i szukaniu Bożego planu na ich rozwiązanie.” Pierwsza część odbędzie się w piątek, 16 października o godz. 19:00, a druga – w niedzielę, 18 października, o godz. 16:30. Konferencje w piątek i w niedzielę są pewną całością, dlatego zachęcamy do udziału w obu. Zapraszamy na nie tych, którzy planują małżeństwo oraz małżonków z różnym stażem; tych z dobrych małżeństw i tych, którzy borykają się z trudnościami. Wszyscy znajdą coś dla siebie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmieniliśmy przebieg i formułę spotkań. Wszystkie odbędą się w kościele, a nasi prelegenci nie będą z nami fizycznie obecni. Wspólnie posłuchamy konferencji, które dla nas przygotowali. Nie będzie również tradycyjnej kawiarenki, ale postaramy się, aby nie zabrakło czegoś słodkiego do zabrania ze sobą.

Tegoroczne Forum odbywa się w roku, w którym obchodzimy setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Dlatego zakończy się ono uroczystym nabożeństwem ku czci naszego świętego rodaka – w niedzielę, 18 października o godz. 19:00. Do tego modlitewnego wieczoru będziemy się przygotowywać poprzez nowennę, która będzie się trwała od 10 do 18 października – po wieczornych Mszach Świętych. Natomiast podczas nabożeństwa kończącego nowennę zgromadzimy się wokół ikony św. Jana Pawła II przygotowanej z inicjatywy naszych parafian. Ma ona być darem naszej parafii dla chrześcijan z Homs w Syrii, których od kilku lat wspieramy materialnie i duchowo.

5. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

6. W październiku – jako miesiącu różańcowym – ogłaszamy konkurs na ręcznie wykonany różaniec. Technika jest dowolna; ważne, aby materiały, z którego będzie wykonany różaniec, były trwałe, a samo dzieło nadawało się do pokazania na wystawie, która będzie powstawała w naszym kościele. Do udziału w konkursie zachęcamy szczególnie dzieci, ale mogą w nim też wziąć udział całe rodziny. Gotowe różańce można przynosić do zakrystii do końca miesiąca. Różaniec powinien być podpisany: należy podać imię i nazwisko, klasę oraz szkołę – lub wpisać „wszyscy członkowie rodziny”, jeśli różaniec wykonany był wspólnie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada.

7 . Ponieważ niektóre osoby zaczęły zaniedbywać obowiązek noszenia maseczek w kościele, przypominamy, że nadal jest to koniecznością – szczególnie wobec wzrastającej ilości zachorowań w naszym kraju.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Jacek Strzelczyk, Kazimierz Kurzawa i Barbara Klonowska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Skip to content