Zaznacz stronę
 1. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły rok. Od najbliższego poniedziałku, 27 września, zaczynamy przyjmować oprócz intencji jubileuszowych również intencje za zmarłych.
 1. Najbliższy piątek, 1 października, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Podczas tej Mszy odbędzie się poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Jak zwykle rozpocznie się ona o godz. 20:00 i potrwa do północy.
 1. Od tego dnia przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.
 1. Najbliższa sobota, 2 października, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Wszystkie chętne dziewczęta, które chcą należeć do wspólnoty Marianek zapraszamy w sobotę: najpierw na Mszę o 8:00 i Godzinki, a potem na spotkanie w salce.  Z kolei chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w tym samym dniu – o godz. 10:00.
 1. Z inicjatywy naszej parafii w Bytomskim Centrum Kultury zostanie wyświetlony film pt. „Fatima”. Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich. Film jest z lektorem. Pokaz odbędzie się w sobotę, 2 października, o godz. 17:15. Koszt biletu to 10 zł; zapisy – w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. W tym dniu odbędzie się też zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” – w diecezji i naszej parafii.
 1. W dniu 9 października zapraszamy na coroczną parafialną wycieczkę w góry dla dzieci i młodzieży. Mogą jechać całe rodziny. W tym roku celem wyprawy jest Soszów Wielki. Szczegóły – na formularzach zgłoszeniowych w zakrystii.
 1. Jednodniowa pielgrzymka organizowana przez naszą parafię do Sanktuarium Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 23 października. Zapisy – u ojca Jerzego od najbliższego wtorku po południu. Więcej informacji – na plakatach w przedsionku kościoła. Na stronie pielgrzymkowej diecezji gliwickiej jest wykaz wszystkich organizowanych pielgrzymek. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w Bieszczady.
 1. Szkoła Podstawowa nr 36 zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę, 2 października od 11:00 do 14:00 na boisku szkolnym. Więcej szczegółów – na plakacie w przedsionku kościoła.
 1. Przypominamy, że przy naszej Parafii zostało założone Stowarzyszenie im. o. Adama Wiktora SJ, którego celem są działania na rzecz dzieci, rodzin i potrzebujących naszej parafii. Pomimo pandemicznego zastoju, jako Stowarzyszenie chcemy zrealizować projekt przywrócenia w odświeżonej formie kawiarenki parafialnej. Więcej informacji TUTAJ.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Alojzy Mężyk i Renata Jędrosz. Kilka dni temu zmarł też pochodzący z Bytomia jezuita, nasz współbrat o. Piotr Badura. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content