Zaznacz stronę
 1. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły rok. Od najbliższego poniedziałku, 26 września, oprócz intencji jubileuszowych będziemy przyjmować również intencje za zmarłych.
 1. Najbliższa sobota, 1 października, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W sobotę zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które chcą należeć do wspólnoty na spotkanie. Z racji Pierwszej Soboty rozpocznie się ono Mszą Świętą w kościele o godz. 8:00, następnie – Godzinki, a potem spotkanie w salce.
 1. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka –  w sobotę o godz. 10:00 na placu kościelnym.
 1. Zespół dziecięco-młodzieżowy „Latorośle” serdecznie zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 11:15. Mile widziany jest każdy, kto chce się włączyć w śpiew – niezależnie od wieku. Zapisy będą trwały do końca września.
 1. Młodzież zainteresowaną wspólnotą „Magis” zapraszamy w przyszłą sobotę na Mszę o 18:00, a po niej – na spotkanie do salki magisowej (z przedsionka kościoła za kratą schodami w dół).
 1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. Z kolei Wspólnota Żywego Różańca i Apostolstwo Modlitwy zapraszają na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00. Przy okazji pierwszej modlitwy różańcowej, 1 października, odbędzie się poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. W przyszłą niedzielę, 2 października, Apostolstwo Modlitwy zaprasza na uroczystość poświęcenia swojego sztandaru podczas Mszy o godz. 8:00. Zapraszamy zarazem wszystkich chętnych do przyłączenia się do tej wspólnoty. Jej stałe spotkania odbywają się w Pierwsze Piątki Miesiąca i zaczynają się Mszą o godz. 8:00.
 1. Ponieważ przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. W tym dniu odbędzie się również zbiórka do puszek przeznaczona na Caritas – zarówno diecezji jak i naszej parafii.
 1. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze „Harce” zaprasza dzieci od pierwszej do ósmej klasy szkoły podstawowej. Ognisko zapewnia opiekę wykwalifikowanej kadry, pomoc w odrabianiu pracy domowej, posiłek, gry i zabawy oraz ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Działa ono przy ul. Kolejowej 6/11 od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00. Więcej informacji – na plakatach i ulotkach.
 1. W sobotę, 8 października, zapraszamy na coroczną, wspólnotową wycieczkę w góry dla dzieci i młodzieży. Mogą jechać całe rodziny. W tym roku celem wyprawy jest szczyt Trzy Kopce Wiślane. Szczegóły dostępne są w zakrystii.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Krystyna Ambroży, Piotr Kasprzycki, Franciszek Bilek i Wincenty Giczewski. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content