Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę na tacę remontowo-inwestycyjną zebraliśmy 7405 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Zapraszamy dziś do kawiarenki parafialnej po każdej Mszy Świętej. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyniosły ciasta. Kawiarenka będzie otwarta w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

3. We wtorek, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – po Mszy wieczornej – połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę zapraszamy wszystkie dziewczęta, które chcą należeć do wspólnoty Marianek na spotkanie o godz. 10:00.

5. Również w przyszłą sobotę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka – o godz. 10:00 na placu kościelnym.

6. Nasz zespół dziecięco-młodzieżowy, który prowadzi śpiew na niedzielnej Mszy Świętej rodzinnej serdecznie zaprasza w sobotę na zapisy do LATOROŚLI. Zapraszamy na godzinę 11:15 każdego, kto chce się włączyć w śpiew – niezależnie od wieku. Zapisy będą trwały do końca września.

7. Od 12 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2023 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2023 zaczniemy przyjmować od 26 września.

8. Od jutra w każdy poniedziałek zapraszamy na spotkania biblijne, które prowadzi o. Proboszcz. Będą się one odbywać od godz. 18:45 w Sali Parafialnej przy domu zakonnym – wejście od strony ul. Skłodowskiej-Curie.

9. W przyszłą niedzielę, 18 września, z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, na piknik w ogrodzie, który odbędzie się po mszy św. o 11:00.

10. W poniedziałek, 19 września, zapraszamy młodzież klas pierwszych szkół średnich na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono w kościele po wieczornej Mszy Świętej – o godz. 18:45.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na diecezjalną pielgrzymkę Żywego Różańca do Rud Raciborskich – w dniu 8 października. Cena 50 zł. Zapisy u pana Tomasza w zakrystii.

12. W programie warsztatów „WRESZCIE ŻYĆ. 12-KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA” powstaje nowa, kolejna grupa. Zapraszamy dorosłe osoby zainteresowane na pierwsze spotkanie w sobotę, 24 września o godz. 9:00. Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w sali pod kościołem (wejście od ulicy Marii Skłodowskiej Curie 2).

13. Dyrektor publicznej szkoły policealnej, która znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Wrocławskiej 120, zaprasza do nauki na następujących kierunkach medycznych: opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik elektroradiolog oraz podolog. Nauka jest bezpłatna. Więcej informacji – na ulotkach w przedsionku kościoła.

14. Gościmy dzisiaj młodzież z Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży w Gliwicach. Opowiedzą nam o swojej historii wiary i zaproszą na skierowane do młodych wydarzenia religijne. Po Mszach Świętych będą również zbierać do puszek datki na wsparcie materialne dla inicjatyw Duszpasterstwa Młodzieży, a zwłaszcza tworzącego się Domu dla Młodych w Gliwicach.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Stefania Kowalczyk, Zbigniew Sampolski i Wacław Kruczkowski. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content