Zaznacz stronę
 1. Serdecznie witamy w naszej parafii o. Witolda Trawkę, naszego nowego wikarego. O. Witold pracował wcześniej m.in. w Opolu i Czechowicach-Dziedzicach.
 1. Ponieważ dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. Po wakacjach zmienia się układ wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie już adoracji od 17:00, natomiast we wtorki i czwartki wieczorna adoracja zostanie przedłużona do godz. 20:00.
 1. Katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, które odbywają się drugie i czwarte soboty miesiąca, od września będą się zaczynały pół godziny wcześniej – o godz. 16:30.
 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 5 września, po Mszy wieczornej w kościele.
 1. W sobotę zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które chcą należeć do wspólnoty Marianek na spotkanie o godz. 10:00.
 1. Również w przyszłą sobotę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka – o godz. 10:00 na placu kościelnym.
 1. Nasz zespół dziecięco-młodzieżowy, który prowadzi śpiew na niedzielnej Mszy Świętej rodzinnej serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę na zapisy do LATOROŚLI. Zapraszamy na godzinę 11:15 każdego, kto chce się włączyć w śpiew – niezależnie od wieku.
 1. W przyszłą niedzielę, 11 września, gościć będziemy młodzież z Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży w Gliwicach. W czasie ogłoszeń opowiedzą o swojej historii wiary i zaproszą na skierowane do młodych wydarzenia religijne. Po Mszy o godz. 9:30 zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie pokazujące, jak wiara może być pasją w życiu. Po Mszach Świętych młodzi będą prosić o wsparcie materialne dla inicjatyw Duszpasterstwa Młodzieży,    a zwłaszcza tworzącego się Domu dla Młodych w Gliwicach.
 1. Parafialna Grupa Seniorów zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową autobusową pielgrzymkę do Leśniowa, która odbędzie się w sobotę, 17 września. Wyjazd – spod kościoła o godz. 8:00, powrót – ok. godz. 16:00. Cena: 40 zł za cały wyjazd. Zapisy: do 11 września u pani Gabrieli, pani Doroty lub SMS-em u ojca Jerzego.
 1. Od 12 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2023 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2023 zaczniemy przyjmować od 26 września.
 1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich chętnych na diecezjalną pielgrzymkę Żywego Różańca do Rud Raciborskich – w dniu 8 października. Cena 50 zł. Zapisy u pana Tomasza w zakrystii.

13.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Anna Rybacka i Michał Kruczyński. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content