Zaznacz stronę

1. Dziękujemy za pomoc poszkodowanym wskutek wybuchu w Bejrucie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 2574 zł. Z kolei za tydzień, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, zebrana taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

2. Dzisiaj wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich. Otaczajmy pielgrzymów naszą modlitwą.

3. Od poniedziałku, 31 sierpnia, kancelaria parafialna będzie znowu czynna pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki od 10:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki od 16:00 do 18:00.

4. We wtorek, 1 września, zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego – na godz. 8:00. Natomiast w przyszłą niedzielę, będzie pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta rodzinna ze szczególnym udziałem dzieci szkolnych i przedszkolnych – jak zwykle o godzinie 11:00. Odbędzie się wtedy błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych – prosimy dzieci, żeby je przynieść na tę Mszę.

5. Najbliższy czwartek, 3 września, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Zamiast tego, ze względów sanitarnych, ojcowie będą się umawiać z chorymi na odwiedziny indywidualnie – w różne dni.

6. W Pierwszy Czwartek zapraszamy również na wspólną adorację pod hasłem: „Natarczywa modlitwa o dobrego męża / o dobrą żonę” – od godz. 18:30. Natomiast po adoracji – od godz. 19:30 – pani Sylwia Tymińska, psycholog i psychoterapeuta, poprowadzi specjalny warsztat dla singli: dla osób otwartych na miłość, kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku. Zapraszamy do licznego udziału.

7. Najbliższy piątek, 4 września, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

8. Najbliższa sobota, 5 września, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie.

9. W tym samym dniu sobotę zapraszamy Marianki i dziewczęta, które chcą należeć do tej grupy, na Mszę Świętą o godz. 8:00, po niej – na Godzinki i spotkanie w salce. 

10. Również w sobotę zapraszamy na spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sali „kwadratowej” na pierwszym piętrze o godz. 10.00. Natomiast spotkanie dla rodziców ministrantów i kandydatów odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 – również w sali „kwadratowej”. 

11. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego układu Mszy Świętych niedzielnych: będą one odprawiane o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.

12. Przeniesiona z maja tego roku Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w niedziele 20 i 27 września. Natomiast rodziców dzieci, które będą przyjmować Pierwszą Komunię w maju przyszłego roku, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we środę, 30 września, po wieczornej Mszy Świętej – w kościele.

13. Od 14 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2021 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2021 zaczniemy przyjmować od 28 września.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Sabina Klimecka, Daniel Czopek, Edward Zima i Anna Wolak. Powierzajmy ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

Skip to content