Zaznacz stronę
 1. Dzisiaj po raz ostatni sprawują posługę w naszej parafii ojcowie Wojciech Łokieć i Maciej Konenc. O. Wojciech wyjeżdża do Nowego Sącza, a o. Maciej – do Zakopanego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy im za pracę duszpasterską w naszej parafii.
 1. Dzisiaj wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich. Otaczajmy pielgrzymów naszą modlitwą.
 1. Zapraszamy dzisiaj do kawiarenki parafialnej między 16:00 i 18:00.
 1. We czwartek, 1 września, zapraszamy uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – na godz. 8:00. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie pierwsza po wakacyjnej przerwie Msza Święta rodzinna ze szczególnym udziałem dzieci szkolnych i przedszkolnych – jak zwykle o godzinie 11:00. Odbędzie się wtedy błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych – prosimy dzieci, żeby je przynieść na tę Mszę.
 1. Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jak zwykle w okolicach Pierwszego Czwartku będziemy umawiać się z chorymi na odwiedziny z Komunią Świętą.
 1. Najbliższy piątek, 2 września, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30. Wieczorem z kolei zapraszamy na pierwszopiątkową adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po wieczornej Mszy Świętej i potrwa do 21:00.
 1. Najbliższa sobota, 3 września, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30.  Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tę właśnie sobotę zapraszamy Marianki i wszystkie nowe dziewczęta, które chcą należeć do tej wspólnoty, na pierwsze powakacyjne spotkanie. Z powodu Pierwszej Soboty rozpocznie się ono Mszą Świętą w kościele – o godz. 8:00, potem będą Godzinki, a po nich zapraszamy na spotkanie w salce.
 1. Również w przyszłą sobotę zapraszamy na pierwsze spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby nimi zostać. Rozpocznie się ono o godz. 10:00. Zbiórka – na placu kościelnym.
 1. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego układu Mszy Świętych niedzielnych: będą one odprawiane o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00.
 1. Ponieważ przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. Począwszy od 1 września kancelaria parafialna będzie znowu czynna pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki od 10:00 do 12:00, a we wtorki i czwartki od 16:00 do 18:00.
 1. Po wakacjach zmieni się układ wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie już adoracji od 17:00, natomiast we wtorki i czwartki wieczorna adoracja zostanie przedłużona do godz. 20:00.
 1. Katechezy przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, które odbywają się drugie i czwarte soboty miesiąca, od września będą się zaczynały pół godziny wcześniej – o godz. 16:30.
 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 5 września, po Mszy wieczornej w kościele.
 1. Parafialna Grupa Seniorów zaprasza wszystkich chętnych na jednodniową autobusową pielgrzymkę do Leśniowa, która odbędzie się w sobotę, 17 września. Wyjazd – spod kościoła o godz. 8:00, powrót – ok. godz. 16:00. W programie: Msza Święta w Sanktuarium Patronki Rodzin, zwiedzanie Sanktuarium i wspólne grillowanie. Cena: 40 zł za cały wyjazd. Zapisy: do 11 września u pani Gabrieli, pani Doroty lub SMS-em u ojca Jerzego.
 1. Od 12 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2023 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2023 zaczniemy przyjmować od 26 września.
 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Roman Jagoda, Krzysztof Młodawski, Danuta Celta i Edward Jelonek. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content