Zaznacz stronę

1. Caritas Diecezji Gliwickiej zaprasza do pomocy poszkodowanym wskutek wybuchu w Bejrucie. Dlatego dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel.

2. We środę, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu w prowadzonej przez ojców jezuitów parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Maryjne Matki Dobrej Drogi. Zapraszamy zatem do Gliwic na okolicznościową Mszę Świętą o godz. 18:00, której będzie przewodniczył ksiądz biskup Jan Kopiec.

3. Parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia. Wyruszymy spod naszego kościoła o godz. 7:30. W programie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w piekarskim sanktuarium, oraz Droga Krzyżowa w intencji parafii. Kończymy ok. godz. 15:00 Nieszporami, po których wyruszamy w drogę powrotną. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania – z zachowaniem stosownych środków bezpieczeństwa – serdecznie zapraszamy.

4. Od 14 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2021 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2021 zaczniemy przyjmować od 28 września.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Zbigniew Klonowski, Sławomir Plackowiak, Marian Bugara i Michał Żeńczak. Powierzajmy ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

Skip to content