Zaznacz stronę
  1. Dziękujemy serdecznie o. Andrzejowi Gryzowi, pracującemu w Homs w Syrii, za dzisiejsze kazania, w których dzielił z nami obecną sytuacją chrześcijan w tym kraju. Po każdej Mszy będzie możliwość wsparcia duszpasterstwa w Homs podczas zbiórki do puszek.

 

  1. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

  1. Parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się już za tydzień, w niedzielę, 29 sierpnia. Wyruszymy spod naszego kościoła o godz. 7:30. W programie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w piekarskim sanktuarium, oraz Droga Krzyżowa w intencji parafii. Kończymy ok. godz. 15:00 Nieszporami, po których wyruszamy w drogę powrotną. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy. Nie są wymagane żadne wcześniejsze zapisy.

 

  1. Wszystkie Marianki i dziewczęta, które chcą do nich należeć, zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 4 września. Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele – o godz. 8:00, potem będą Godzinki, a po nich zapraszamy do salki.

 

  1. Również w przyszłą sobotę zapraszamy na pierwsze spotkanie ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby nimi zostać. Rozpocznie się ono o godz. 10:00. Zbiórka – na placu kościelnym.

 

  1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się we środę, 8 września, po Mszy wieczornej w kościele.

 

  1. Jeśli byłyby osoby zainteresowane przygotowaniem do wczesnej Komunii Świętej swoich dzieci, prosimy kontaktować się z s. Anną.

 

  1. Od 13 września przez dwa kolejne tygodnie będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2022 wyłącznie za żyjących. Zapraszamy w tym czasie wszystkich, którzy chcieliby zarezerwować terminy Mszy Świętych z okazji jubileuszu ślubu czy urodzin. Prosimy jubilatów, żeby nie odkładać planowania takich Mszy na ostatnią chwilę, bo może nie być już wolnych terminów. Natomiast Msze za zmarłych na rok 2022 zaczniemy przyjmować od 27 września.

 

  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Leszek Szulc i Reinhold Pisula. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.
Skip to content