Zaznacz stronę

1. Wczoraj przypadła 35. rocznica sakry biskupiej Biskupa Seniora Gerarda Kusza, a dzisiaj – 39. rocznica sakry biskupiej Biskupa Seniora Jana Wieczorka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. W poniedziałek, 17 sierpnia, przypada Uroczystość Św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Świętej, choć nie jest to uroczystość nakazana.

3. We środę, 19 sierpnia, zapraszamy na kolejną Mszę Świętą w intencji o udane małżeństwo – czy to własne, czy też swoich dzieci, wnuków albo innych bliskich osób. Jak zwykle zacznie się ona o godz. 19:00.

4. Parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia. Wyruszymy spod naszego kościoła o godz. 7:30. W programie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w piekarskim sanktuarium, oraz Droga Krzyżowa w intencji parafii. Kończymy ok. godz. 15:00 Nieszporami, po których wyruszamy w drogę powrotną. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania – z zachowaniem stosownych środków bezpieczeństwa – serdecznie zapraszamy.

5. Ksiądz biskup Jan Kopiec prosi o współpracę w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Alfonsa Mańki OMI, który zginął podczas II wojny światowej. Więcej na ten temat można przeczytać w dokumencie wywieszonym w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Elżbieta Maciupa, Henryk Cudok, Henryk Bartos i Jadwiga Zdanowicz. Powierzajmy ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

Skip to content