Zaznacz stronę

1. W zeszłą niedzielę ks. Jacek Krzemień zebrał 12730 zł na Wspólnotę Chleb Życia. W imieniu ks. Jacka i Wspólnoty serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć to cenne przedsięwzięcie.

2. Z kolei tydzień wcześniej na comiesięczną tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 7694 zł. Z tych pieniędzy odkładamy fundusze potrzebne na rozpoczęcie remontu dachu. Musimy przy tym pamiętać, że wciąż spłacamy pożyczkę zaciągniętą kilka lat temu na wykonane wtedy przy naszym kościele prace termomodernizacyjne. Będziemy ją spłacać jeszcze przez ok. 4 lata. To przyhamowuje inne bieżące prace, które są do wykonania przy kościele. Mimo to trwa w tej chwili remont toalet poniżej poziomu kościoła. Został już także zamówiony jeden zamykany konfesjonał, na który udało się zebrać wcześniej wśród parafian ok. połowy jego kosztów. Spodziewamy się, że będzie on gotowy na Środę Popielcową.

3. W najbliższy wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach – nie tylko w modlitwie.

4. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kończy się on w najbliższą sobotę, w święto Nawrócenia Świętego Pawła. W tym dniu po Mszy o godz. 8:00 odprawimy nabożeństwo w tej intencji.

5. Zapraszamy na naszą stronę internetową. W zakładce „Duchowość” są nagrania ze „szkoły modlitwy”, które mają posłużyć umocnieniu swojej relacji z Jezusem przez Słowo Boże. Będzie to także podstawa do przeżycia rekolekcji w życiu codziennym, jakie będziemy prowadzić w Wielkim Poście. Jutro nie będzie jeszcze następnego spotkania w ramach nauki medytacji i kontemplacji. Najbliższe spotkanie odbędzie się w kolejny poniedziałek, 27 stycznia.

6. Przypadająca za tydzień Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok. W naszej parafii oprócz wspomnianej przed chwilą nauki modlitwy Pismem Świętym w kolejne poniedziałki jest też okazja do praktykowania takiej modlitwy w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej – przed Najświętszym Sakramentem. Z kolei osoby, które chcą lepiej poznać Biblię mogą przyjść na spotkania biblijne w każdy piątek o 18:45. Spotkania te odbywają się obecnie w sali pod kościołem.

7. Msza Święta o dobrego współmałżonka oraz o umocnienie związków małżeńskich będzie odprawiana w każdą trzecią środę miesiąca o godzinie 19:00, zaczynając od 19. lutego. Dziękujemy muzykom, którzy już się zadeklarowali, że zadbają o oprawę słowno-muzyczną tej Mszy Świętej, wspólnie z członkami Zespołu Katharsis. Prosimy osoby mające w domu jakikolwiek instrument muzyczny – niezależnie od wieku – o przyjście na wspólną próbę do kościoła w środę, 5. lutego o godz. 19:00.

8. Są jeszcze bilety na Śląski Bal Młodych, który odbędzie się 23.05.2020 w Arenie Gliwice w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. W balu może  uczestniczyć młodzież od 16 roku życia, a także dorośli do 40 lat. Bilety na bal w cenie 70 zł od osoby są do nabycia w zakrystii. Więcej informacji – na stronie http://slaski-bal-mlodych.pl/

Skip to content