1. Ze względu na epidemię w tym roku nie ma kolędy w tradycyjnej formie. Zamiast tego zapraszamy na „Msze kolędowe” w intencji wiernych z poszczególnych części parafii. Po każdej takiej Mszy zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania. Podczas nabożeństw kolędowych błogosławimy kadzidło, kredę i wodę. Prosimy przynieść ze sobą zamykane naczynie na wodę święconą do pokropienia swoich domów. W najbliższym tygodniu: 18 stycznia zapraszamy parafian z ul. Przemysłowej, ul. Orzeszkowej, ul. Myśliwca, ul. Chopina, ul. Siemiradzkiego i ul. Kazimierza Wielkiego; 20 stycznia – z ul. Olejniczaka, ul. Wyspiańskiego, ul. Solskiego, ul. Didura, ul. Wallisa i ul. Kasprowicza; a 22 stycznia – z ul. Rejtana, ul. Malczewskiego, ul. Pilotów, ul. Rajskiej, ul. Żwirki i Wigury, ul. Pionierów, ul. Obozowej, ul. Robotniczej i ul. Towarowej. Plan „Mszy kolędowych” można znaleźć w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

2. Zwykle przy okazji kolędy dowiadywaliśmy się o nowych osobach, które potrzebowałyby, żeby przychodzić do nich co miesiąc z Komunią Świętą. Ze względu na brak kolędy prosimy, żeby przypomnieć o takiej możliwości swoim krewnym czy sąsiadom, którzy od niedawna nie są już w stanie wychodzić z domu. Po uzyskaniu ich zgody prosimy zgłaszać takie osoby telefonicznie do parafii.

3. Od jutra zaczyna się „Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan”, który zakończy się 25 stycznia, w święto Nawrócenia Świętego Pawła. W tym dniu, po Mszy o godz. 8:00, odprawimy nabożeństwo w tej intencji.

4. W najbliższą środę, 20 stycznia, jak co miesiąc zapraszamy na kolejną Mszę w intencji „Aby małżeństwo udanym było”. Rozpocznie się ona o godz. 19:30.

5. W najbliższy czwartek, 21 stycznia, o godzinie 16:30 odbędzie się w kościele spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

6. Również w czwartek zapraszamy kolejny raz na wspólną adorację i śpiewanie kolęd – łącząc się z naszym kościołem przez internet. Tym razem śpiew w kościele poprowadzi nasza parafianka, Katarzyna Opiełka. Zachęcamy, żeby włączyć się w śpiewanie w swoich domach.

7. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach – nie tylko w modlitwie. 21 stycznia o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich babć i dziadków.

8. Przypadająca za tydzień Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego została ustanowiona przez Papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy po Pismo Święte nie tylko w tym dniu, ale niech ta niedziela stanie się dla nas okazją do zaplanowania regularnej lektury Słowa Bożego przez cały rok.

9. Pamiętamy zapewne o tragicznym trzęsieniu ziemi w Chorwacji pod koniec grudnia zeszłego roku. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Gliwicki Jan Kopiec ogłosił przyszłą niedzielę, 24 stycznia, „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach podczas każdej Mszy Święte będziemy modlić się za poszkodowanych; zostanie również przeprowadzona zbiórka na ten cel – ofiary będzie można składać do skarbony z tyłu kościoła.

10. Po „Rekolekcjach w życiu codziennym” podczas Adwentu zapraszamy chętnych do udziału w podobnych rekolekcji w okresie Wielkiego Postu. Więcej informacji: w dziale „Aktualności” na głównej stronie naszej witryny internetowej. Natomiast w zakładce „Duchowość” można znaleźć konferencje o modlitwie, jak również o przeżywaniu Mszy Świętej. Zachęcamy, żeby z nich korzystać.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Dorota Kraus, Irena Harnik, Anna Cudok i Jan Krawczyk. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content