Zaznacz stronę

1. W związku z przypadkami zarażenia nowym koronawirusem Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zachęca, by unikać wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi oraz by zachowywać zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk. Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe – 38ºC, kaszel lub duszności, udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli byliśmy w ciągu ostatnich czternastu dni za granicą – szczególnie we Włoszech lub Chinach – i mamy gorączkę minimum 38ºC i kaszel, powinniśmy się jak najszybciej skontaktować z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Z kolei Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zaleca, żeby w miejscach, w których pojawiłoby się zagrożenie wirusem przypomnieć o możliwości przyjmowania Komunii Świętej na rękę lub w sposób duchowy. Zaznacza też, że jeśli ktoś ma obawy przed zarażeniem, nie powinien korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach. Zachęca nas też do modlitwy za wszystkich chorych. Więcej informacji – w liście Ministra Zdrowia i Komunikacie Przewodniczącego Episkopatu, które można znaleźć w przedsionku kościoła oraz pod poniższymi linkami:

2. Dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla dzieci w Afryce.

3. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 8641,44 zł. Natomiast w Środę Popielcową na pozostałe koszty nowego konfesjonału zebraliśmy 8228,41 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej – rano, po Mszy o godz. 8:00 i wieczorem – o godz. 17:30. Natomiast w każdą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o godz. 17:00.

5. Trwają Wielkopostne Rekolekcje Radiowe w Radiu Silesia, które prowadzi Ojciec Proboszcz. Więcej informacji można znaleźć na plakatach.

6. Comiesięczne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższą środę, 11 marca. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00.

7. Również we środę odbędzie się „dzień otwarty” w Szkole Podstawowej nr 36. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

8. Tworzy się nowa grupa „Dwunastu kroków dla chrześcijanina”. Zainteresowane osoby zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:45 w sali pod kościołem.

9. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22 do 25 marca. Poprowadzi je o. Marcin Baran SJ.

10. Z inicjatywy naszej parafii w Bytomskim Centrum Kultury 26 marca o godz. 18:00 zostanie wyświetlony film pt. „Najświętsze Serce” – o kulcie Serca Jezusowego. Dla naszych parafian jest specjalna rezerwacja. Koszt biletu to 13 zł. Ilość miejsc jest ograniczona – wpłaty i zapisy w zakrystii.

11. W trwającym okresie rozliczeń podatkowych można przekazać 1 % swoich podatków na dowolny cel użyteczności publicznej. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób wspomóc działalność naszej parafii, można to uczynić korzystając z pośrednictwa jezuickiej Fundacji „Loyola”. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

Skip to content