Zaznacz stronę
 1. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia. Z tej okazji zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego – o godz. 15:00. W tym dniu może zyskać odpust zupełny każdy, kto weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego.
 1. Zaczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas – w diecezji i w naszej parafii.
 1. Od dzisiaj przez cały Okres Wielkanocny zapraszamy na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo podobne do Drogi Krzyżowej – zatwierdzone w całym Kościele w 2002 roku, w którym rozważamy spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. W naszej parafii Droga Światła odbywa się w każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego o godz. 19:00.
 1. Dzisiaj wznawia swoją działalność kawiarenka parafialna. Zapraszamy po każdej Mszy na coś słodkiego i na wspólnie spędzoną chwilę. Nie będzie natomiast możliwości zabierania ciasta „na wynos”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasta. Wpływy z kawiarenki będą przeznaczane na pokrycie kosztów jej renowacji, które wyniosły 23950 zł.
 1. W ramach trwającego Roku Ignacjańskiego nasza parafia zaprasza na kolejną „Konferencję Ignacjańską” – w najbliższą środę, 27 kwietnia, o godz. 18:45, w kościele. Tym razem będzie u nas gościć pani doktor Ewa Dybowska, wykładowca prowadzonej przez jezuitów Akademii Ignatianum   w Krakowie. Wygłosi ona konferencję na temat „Pedagogiki ignacjańskiej”. Pedagogika ignacjańska to nie tylko sposób nauczania, ale również sposób wychowania czy wręcz wskazanie szczególnego sposobu życia, jaki podsuwa nam św. Ignacy. Będzie również możliwość śledzenia konferencji online przez stronę naszej parafii. Z kolei we czwartek, 24 marca, zapraszamy na nabożeństwo ignacjańskie – również po Mszy wieczornej, czyli od godz. 18:45.
 1. Zakończyły się rekolekcje w życiu codziennym w okresie Wielkiego Postu. O. Maciej zaprasza uczestników rekolekcji na spotkanie podsumowujące i na podzielenie się doświadczeniem modlitwy i działania Pana Boga w swoim życiu. Spotkanie odbędzie się w piątek, 29 kwietnia, o godz. 18:45 w kawiarence parafialnej, przy dobrej kawie i ciastku.
 1. Proboszczowie oraz katechiści zapraszają na katechezy neokatechumenalne, które rozpoczynają się 25 kwietnia i będą głoszone w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w poniedziałki i czwartki o godz. 19:15 oraz w parafii pw. św. Wojciecha w poniedziałki i środy o godz. 18:45.
 1. W przyszłą sobotę, 30 kwietnia, przypada 50. rocznica święceń prezbiteratu naszego biskupa ordynariusza Jana Kopca. Pamiętajmy w tym dniu o nim w szczególny sposób w naszej modlitwie. Na naszej stronie internetowej można znaleźć okolicznościowy list na temat jubileuszu księdza biskupa.
 1. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIV Tydzień Biblijny. Niech stanie się ona okazją do częstszej lektury Pisma Świętego.
 1. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Dlatego taca w tym dniu będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.
 1. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się 13 maja (piątek), o godz. 18:45 – w Sali Parafialnej przy Domu Zakonnym.

12.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Maria Żeglicka, Marian Rzepka i Karolina Obczyńska. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content