1. Ze względu na święta comiesięczna taca inwestycyjno-remontowa została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę. Za wszelkie złożone ofiary dziękujemy.

2. Dziękujemy serdecznie za datki złożone na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii. Zebraliśmy na ten cel 4975,50 zł.

3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego – na godz. 17:00. Za udział w tym nabożeństwie lub w innych pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny, spełniając jednocześnie zwykłe warunki.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas – w diecezji i w naszej parafii.

5. W każdą sobotę w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła – o godz. 19:00. Jest to nabożeństwo, w którym na podobieństwo Drogi Krzyżowej modlimy się wraz z Jezusem Zmartwychwstałym.

6. W najbliższą środę o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Grupy Seniorów. Wciąż nie będzie jeszcze comiesięcznego wspólnego spotkania po Mszy, ale zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii – czy to w kościele czy też poprzez transmisję internetową.

7. Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższą środę, 14 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 18:00.

8. W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia, nie będzie dodatkowej Mszy o godz. 15:00. Zamiast niej zostanie odprawiona Msza o 14:30, na której udzielimy Pierwszej Komunii grupce dzieci, których uroczystość pierwszokomunijna została przełożona z zeszłego roku. Ze względu na ograniczenia epidemiczne na tę Mszę będą mogły wejść wyłącznie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.

9. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w sali „kwadratowej” na piętrze lub prosimy o kontakt z o. Wikarym, Krzysztofem Pietruszkiewiczem.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Kazimierz Sanojca, Adam Beń, Genowefa Grobara i Grażyna Warczak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content