Zaznacz stronę

1. Jutro, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jak co roku zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy o godz. 15:00 w stronę bytomskiego Rynku. Nasza parafia należy do grupy, która rozpoczyna orszak z ul. Dworcowej, przy Dworcu Kolejowym. Tam gromadzimy się o godzinie 14:30. Natomiast spod naszego kościoła chętni wyruszą wspólnie na miejsce zbiórki o godz. 14:20. Ponieważ należymy do Grupy Żółtej, dobrze jest mieć w swoim ubiorze jakiś element koloru żółtego. Dzieci uczestniczą w Orszaku pod opieką rodziców.

2. Tuż po zakończeniu Orszaku nasz zespół „Latorośle” wraz z Przyjaciółmi będzie będzie kolędować w scenerii Dworca Kolejowego w Bytomiu. Koncert rozpocznie się o godz. 16:30

3. Taca zebrana podczas jutrzejszej uroczystości będzie jak co roku przeznaczona na misje.

4. Obchodzimy jutro 27. rocznicę sakry biskupiej naszego Biskupa Ordynariusza Jana Kopca, natomiast pojutrze – drugą rocznicę sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. Trwa tegoroczna kolęda. Osoby, które nie są w stanie przyjąć odwiedzin duszpasterskich w terminie wskazanym na planie, mogą zgłaszać się na kolędę dodatkową do zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta wyłącznie przed południem: od 10:00 do 12:00.

7. Z powodu kolędy w styczniu nie będzie comiesięcznego spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na kolejne spotkanie zapraszamy 5 lutego.

8. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będziemy gościć w naszej parafii księdza Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia, który będzie głosił kazania na wszystkich Mszach. Po każdej Mszy będzie można wesprzeć Wspólnotę datkami zbieranymi do puszek.

9. Modlitwa o dobrego męża / o dobrą żonę jest konieczna, bo bez Boga nie da się zbudować dobrego chrześcijańskiego małżeństwa. Na taką wspólną modlitwę zapraszamy do naszego kościoła. W tej intencji będzie odprawiana specjalna Msza Święta – w trzecie środy miesiąca o godzinie 19:00 – począwszy od 19 lutego. Po Mszy przewidziane jest spotkanie o charakterze warsztatowym w sali pod kościołem.

10. Są jeszcze bilety na Śląski Bal Młodych, który odbędzie się 23.05.2020 w Arenie Gliwice w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM. W balu może  uczestniczyć młodzież od 16 roku życia, a także dorośli do 40 lat. Bilety na bal w cenie 70 zł od osoby są do nabycia w zakrystii. Więcej informacji – na stronie http://slaski-bal-mlodych.pl/

Skip to content