Zaznacz stronę

1. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 7395,42 zł. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Kartki świąteczne z naszą szopką przyniosły – po odliczeniu kosztów – 1476,31 zł. Suma ta, jak zapowiadaliśmy, zostanie przeznaczona na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

3. Ponieważ obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 12:00 odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski”.

4. W adwencie zapraszamy na Msze Święte roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

5. Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 51 przygotował sianko wigilijne, które będzie rozdawał dziś po każdej Mszy Świętej, a uzyskane pieniądze przekaże dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin w ramach projektu „Pomoc dla szkół w dolinie Bakaa”.

6. Dziś również odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

7. Natomiast w przyszłą niedzielę wspólnota młodzieżowa MAGIS będzie prowadziła kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić m.in. własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, ciasteczka i ozdoby na choinkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji zimowych.

8. Wspólnota Seniorów naszej parafii zaprasza osoby chore i słabujące, ludzi w podeszłym wieku jak również emerytów i rencistów na Mszę Świętą, podczas której będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych, w sobotę, 14 grudnia o godz. 9:00. Będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek.

9. Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących i samotnych z naszej parafii odbędzie się w sobotę, 22.XII, o godz. 13:00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

10. Są do nabycia opłatki oraz świąteczne świece „Caritasu”, jak również kalendarze na 2020 rok. Została jeszcze w zakrystii niewielka ilość kartek świątecznych z naszą szopką.

Skip to content