1. Przypominamy, że ze względu na ograniczenie limitu wiernych w naszym kościele do 32 osób w każdą niedzielę odprawiane będą trzy dodatkowe Msze Święte: o 7:00, 15:00 i 19:00.

2. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe. Za kolei po każdej Mszy będzie się dzisiaj odbywać zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

3. Przez cały Adwent zapraszamy na Msze Święte roratnie – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

4. We wtorek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu od 12:00 do 13:00 odbędzie się nabożeństwo „Godzina łaski”.

5. W najbliższą środę o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Grupy Seniorów. Co prawda nie będzie jeszcze comiesięcznego wspólnego spotkania po Mszy, ale zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii – czy to w kościele czy też poprzez transmisję internetową.

6. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią w tym roku zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie medalików maryjnych w trzech grupach: w poniedziałek, 7 grudnia – dzieci z kl. 3a ze Szkoły Podstawowej nr 36 i 51 (oraz dzieci z innych szkół), we wtorek, 8 grudnia – dzieci z kl. 3b z obu szkół (oraz z innych szkół), a we środę, 9 grudnia – dzieci z kl. 3c i 3d ze Szkoły Podstawowej nr 51.

7. Od zeszłego czwartku trwa w naszej parafii skupienie adwentowe pod tytułem „Twój Projekt Silnej Rodziny”. Będzie ono trwało do 16 grudnia. Szczegóły skupienia można znaleźć na stronie naszej parafii.

8. W okresie Adwentu zapraszamy również do uczestnictwa w rekolekcjach w życiu codziennym. Spotkania odbywają się w kościele w piątki o godz. 18:45. Można będzie w tych spotkaniach uczestniczyć także przez stronę internetową. Teksty do modlitwy można pobrać również ze strony parafialnej w zakładce „duchowość”. Spotkania rekolekcyjne zastąpią w grudniu odbywające się zwykle w piątki spotkania biblijne.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie misjonarzy z naszej jezuickiej prowincji. Będzie można się również zaopatrzyć w nowy numer „Biuletynu Misyjnego”.

10. W okienku na placu kościelnym, w zakrystii i w kancelarii są do nabycia opłatki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Halina Węglińska, Józef Wójcik, Henryk Patlewicz, Stanisław Kazimierczak i Henryka Szadowiak. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

Skip to content