Zaznacz stronę

1. Ponieważ dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

2. Dzisiaj we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Warunki zyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. We czwartek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

4. W ten sam czwartek od godz. 18:30, wspólna adoracja odbędzie się pod hasłem: „Natarczywa modlitwa o dobrego męża / o dobrą żonę”. Po adoracji, od godz. 19:30, zapraszamy na warsztat dla singli, który poprowadzi pani psycholog Ewelina Majewska. Będzie można usłyszeć odpowiedzi na pytania: „Jak mówić, aby inni Cię słuchali?” oraz: „Jak słuchać, aby zrozumieć drugiego człowieka?” Chętnych, którzy chcą włączyć się w prowadzenie adoracji poprzez śpiew lub granie na instrumentach muzycznych, zapraszamy na próbę już we wtorek o godz. 19:00.

5. Najbliższy piątek, 7 sierpnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Ze względu na wakacje nie będzie dodatkowej Mszy o 16:30.

6. Parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia. Wyruszymy spod naszego kościoła o godz. 7:30. W programie pielgrzymki jest m.in. Msza Święta w piekarskim sanktuarium, oraz Droga Krzyżowa w intencji parafii. Kończymy ok. godz. 15:00 Nieszporami, po których wyruszamy w drogę powrotną. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Wanda Mizera, Zofia Dworzak, Hildegarda Tyburczyk, Jan Kaśków, Marcin Kurek, Ireneusz Kubas i Sonia Lew. Powierzajmy ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

Skip to content