Zaznacz stronę

1. Dzisiejsza taca, jak zawsze w pierwszą niedzielę w miesiącu, przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne.

2. W poniedziałek, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Warunki zyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania          do jakiegokolwiek grzechu. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie tego odpustu zupełnego albo 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą (1 sierpnia), albo w następną niedzielę (8 sierpnia), ale tylko w jeden z tych dni.

3. Najbliższy czwartek, 5 sierpnia, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Natomiast po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30. Na wspólnotową modlitwę w intencjach o dobrego męża / o dobrą żonę zapraszamy szczególnie osoby szukające „drugiej połowy” i otwarte na miłość.

4. Najbliższy piątek, 6 sierpnia, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 17:00. Ze względu na wakacje nie będzie dodatkowej Mszy o 16:30. W tym dniu obchodzimy również Święto Przemienienia Pańskiego.

5. Najbliższa sobota, 4 lipca, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30.      Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Od 18 do 21 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza grupa bytomska wyrusza w piątek, 20 sierpnia, z Bytomia do Woźnik, by następnego dnia dojść na Jasną Górę. Zapisy do 13 sierpnia tylko przez stronę internetową: www.gliwicka.com. Więcej szczegółów – na plakacie w przedsionku kościoła.

7. Z kolei parafialna piesza pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie w niedzielę, 29 sierpnia. Wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania serdecznie zapraszamy.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Maria Christa Bełza, Tadeusz Jakubczyk, Ryszard Maks Siedlaczek, Jan Skórski, Barbara Rozalia Śleboda, Krystyna Maria Tomys, Teresa Helena Zamęcka. Powierzajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwie.

 

Skip to content