Zaznacz stronę

1. W najbliższy piątek, 31 lipca, będziemy obchodzić w naszym kościele uroczystość św. Ignacego z Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy za jezuitów pracujących w naszej parafii.

2. Najbliższa sobota, 1 sierpnia, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Biskup gliwicki pozwala na uzyskanie tego odpustu w samym dniu 2 sierpnia, w niedzielę, która go poprzedza czyli dzisiaj, albo w kolejną niedzielę (9 sierpnia) – ale tylko w jeden z tych dni. Warunki zyskania tego odpustu są następujące: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Ponieważ przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.

5. Podczas trwającego XXI Tygodnia Św. Krzysztofa zachęcamy do wspomożenia „Akcji św. Krzysztof”, w której zbierane są środki transportu dla misjonarzy. Numer konta można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

6. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa bytomska idzie w sobotę, 22 sierpnia, z Boronowa do Konopisk. Jest możliwość dojazdu do Boronowa autokarem. Szczegóły w zakrystii. Zapisy w naszym dekanacie – do 9 sierpnia, tylko w parafii św. Barbary w Bytomiu.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: Jolanta Kohlmann, Gertruda Adamiec i Elżbieta Krakowska. Msze pogrzebowe odbędą się w najbliższych dniach. Powierzajmy je w modlitwie miłosierdziu Bożemu.

Skip to content